Санкції проти РФ допоможуть ізолювати агресора від міжнародного суспільства, – Віталій Власюк

Фото UATV

Фінансові санкції проти Російської Федерації, які ввели Сполучені Штати, вперше на офіційному рівні визнають, що Кремль має повний контроль над ситуацією на окупованій території Донбасу. Цю заяву спеціального представника Держдепартаменту США Курта Волкера, а також те, як такі заходи вплинуть на ситуацію на сході України, в студії телеканалу UATV прокоментував юрист-міжнародник і адвокат Віталій Власюк.

За його словами, нова хвиля санкцій наголошує на непохитному партнерстві України, Сполучених Штатів та ЄС, а також неприйнятті світовою спільнотою окупації регіонів Луганської, Донецької областей та Криму.

“Згідно з нормами міжнародного права, РФ повністю контролює ситуацію в Криму, починаючи з березня 2014 року. Якщо розглядати ситуацію з юридичного погляду, даний факт залишається фактом, – зазначив адвокат. – Заява ж Курта Волкера варто більше розглядати в політичному ключі. Це посилення позицій подальшого тиску на Росію. Санкції, як бачимо, свої функції виконують”.

Також експерт звернув увагу на те, що наразі РФ наполегливо підтримує так звані “вибори” в ОРДЛО, які провели там 11 листопада, “європейцям і американцям нічого не залишається, окрім як тиснути на Росію, реагувати санкціями й вимагати вплинути на бойовиків з метою повернення Донбасу Україні, а також Криму“.

“Яким чином в Україні повинні задокументувати факт проведення виборів, щоби надати в подальшому всі необхідні матеріали в міжнародних судах, зокрема й у Гаазі?”, – поцікавилися журналісти в адвоката.

“Єдиний момент, який варто документувати, це порушення, – вважає юрист. – Сам факт цього “голосування” – пряме та грубе порушення міжнародного гуманітарного права. Тому до кримінального суду в Гаагу звертатися просто необхідно”. Що ж до впливу нової хвилі санкцій на країну-агресора, то, на думку експерта, рано чи пізно вони можуть призвести до такого ефекту, як залізна завіса від міжнародного суспільства.

“Якщо це станеться, всім буде зрозуміло, що РФ, яка не може існувати сама по собі, без зовнішніх економічних зв’язків, опиниться в ізоляції. Як вона себе при цьому поведе – очевидно. Тому санкції – це дієвий шлях. І ми повинні бути вдячні міжнародним партнерам за таку підтримку”.

Телеверсію інтерв’ю з Віталієм Власюком дивіться у програмі “Лицом к лицу” на телеканалі UATV 14 листопада о 19:00.

Наталія ЛЕВЧЕНКО, UATV

Прямий ефір