Росією ніхто не керує після оголошення мобілізації, — політтехнолог розповів, як Путін втрачає владу

Михайло Шейтельман. Фото: life.znaj.ua

Ситуація в Росії близька до військової поразки, і за такого розкладу влада в країні може бути взята силою. Про це сьогодні, 3 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав політтехнолог, письменник Михайло Шейтельман.

На його думку, вже зараз як господарі становища поводяться в РФ дві людини — голова Чечні Рамзан Кадиров та співвласник приватної військової компанії “Вагнер” Євген Пригожин, якого ЗМІ називають “кухарем Путіна”.

Як приклад Шейтельман навів той факт, що поки Путін ще тільки думав про оголошення мобілізації, Кадиров доручив іншим главам суб’єктів РФ набрати по 1 тис. солдатів на фронт.

“І ці глави суб’єктів РФ не сказали: “А хто такий взагалі Кадиров?”. Ні, вони почали звітувати Кадирову… Тепер що відбувається далі? Ось Путін, нарешті, оголосив мобілізацію, а Кадиров її скасував. Кадиров же сказав: “А у нас у Чечні мобілізації не буде”. Тобто він там явно головніша і важливіша людина зараз у Росії, ніж Путін. Те саме з “кухарем”, який за цей місяць став просто зіркою… “Кухар Путіна” роздає інтерв’ю просто раз на тиждень… Тобто за цей місяць “кухар Путіна” став політиком, і політиком, який має явно великі шанси на те, щоб зайняти місце самого Путіна”, — вважає політтехнолог.

Він зазначив, що зараз ситуація доведена до крайності та близька до військової поразки, що розуміють і російські військові.

“Це означає, що владу в ній — ми зараз про диктатуру говоримо, не про демократію — владу в ній отримає не найрозумніший, не найхитріший, а найсильніший. Ось це змінилося… Зараз історія буде зовсім інша. Зараз переможе той, чия армія виявиться сильнішою, тому що війна за крісло президента чи керівника Росії, хоч би як його називали, це буде саме війна… Ось у кого більше військ, той і переможе”, — сказав Шейтельман.

Політтехнолог переконаний, що Путін поступово втрачав владу саме з 24 лютого.

“Я вважаю, що 21 вересня, коли Путін виступив із промовою про мобілізацію, — це був, мабуть, такий кінець у тому сенсі, що ось тепер уже немає нікого, хто керує Росією. Справа не в тому, що в Росії керують ці люди або ці. Ніхто не керує Росією. Є ситуація, вона як стихія, як хвиля, як ураган, вона розвивається сама собою”, — зазначив він.

Читайте також: Усі дії Кремля — це спроба відтягти час визнання свого програшу, — Подоляк

Прямий ефір