“Росія вичерпала свій ресурс”: експерт оцінив здатність військ РФ проводити масштабні наступи

Олександр Коваленко. Скріншот: uatv.ua

Армія РФ сьогодні не має ресурсів для масштабного наступу в Україні. А з мобілізацією стався зворотний ефект — із країни виїхало більше чоловіків призовного віку, аніж вдалося призвати. Про це сьогодні, 11 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.

“Якщо говорити про якийсь глобальний та масштабний наступ, то російська армія на сьогодні на це нездатна. І не тому, що, наприклад, їй для цього наступу не вистачає живої сили з урахуванням частково мобілізованих так званих. Можна сказати, що вони компенсують цю нестачу особового складу, нестачу людського ресурсу. Але, з іншого боку, людський ресурс на сьогодні в сучасній війні це зовсім ніщо. Якщо це тільки не професійний, з досить добрим досвідом, якісний боєць, а частково мобілізованих такими не можна вважати. Але навіть професійні військові повинні бути всім забезпечені — технікою, спорядженням, супутнім всім матеріально-технічним забезпеченням. І що дуже важливо цими професійними військовими мають командувати професійні офіцери, має бути професійне командування”, — сказав він.

А у Російської Федерації, за словами Коваленка, на сьогодні цього вже всього практично немає.

“Вона вичерпала свій ресурс як такий, потенціал для глобальних наступальних операцій. І ми можемо бачити, як, наприклад, у зоні бойових дій на тому ж Донбаському плацдармі, вона може виконувати виключно якісь вузько спрямовані штурмові дії. Але з літа ми спостерігаємо, як вона намагається окупувати Бахмут та Авдіївку, а штурмові дії проводять виключно у цьому вузькому напрямку та більше ніде. За рештою плацдармів спостерігається масштабний, навпаки, відступ. Це зайвий раз говорить про її ресурс та її можливості”, — заявив військово-політичний оглядач.

Він вважає, що масований ракетний терор РФ може тривати 2-3 дні, але не буде інтенсивним.

“З урахуванням того ресурсу, який має Росія, а він досить обмежений, враховуючи те, що номенклатура вельми і вельми… саме ракетного озброєння, яке вона використовує, вона дуже різношерста, назвемо це так, триватиме. Але бачимо, що інтенсивність зовсім інша, абсолютно інша інтенсивність. Це говорить про те, що на низці об’єктів, з яких використовувався той чи інший боєкомплект для обстрілу території України, цей боєкомплект уже не в тому стані, він не забезпечує підтримки в режимі 24/7 такого обстрілу. Від 80 до 90 пусків різноманітних ракетних озброєнь територією України. Тому можна сказати, що інтенсивність знижуватиметься”, — висловив думку Коваленко.

Експерт уточнив, що не йдеться про те, що вони зможуть підтримувати таку дуже високу інтенсивність 24/7 протягом кількох тижнів.

“Ні, цей ресурс у них був у лютому, у березні, на початку квітня. Вони ще мали тоді потрібну кількість боєкомплектів на складах, центрах зберігання. А зараз вони змушені звозити це все до тих місць, з яких проводяться пуски. І лише після підготовки відповідного за кількістю боєкомплекту всього необхідного вони можуть приступати до такого роду терору. Але надовго цього не вистачає”, — каже Коваленко.

Спікер зазначив, що Україна має справу з державою-терористом і про це важливо нагадувати міжнародним партнерам.

Читайте також: Росія має бути позбавлена навіть думки про те, що будь-якою хвилею терору може чогось досягти, — президент Зеленський наприкінці 230-го дня війни

Нагадаємо, раніше Коваленко заявив, що під час масованої ракетної атаки російської армії по Україні 10 жовтня українська протиповітряна оборона (ППО) впоралася добре, відбивши понад 50% атак. До того ж Україна почала частіше збивати іранські дрони “Шахід”.

Прямий ефір