Російські військові катували українців до смерті та ґвалтували жінок від 19 до 83 років, — розслідування ООН

Ілюстративне фото: donpress.com

Незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні знайшла нові докази того, що російські окупанти катували українців до смерті та ґвалтували жінок віком від 19 до 83 років. Часто членів однієї сім’ї тримали в сусідніх кімнатах, тож вони чули, як чиниться насильство. Про це Комісія заявила під час доповіді Раді з прав людини ООН, передає FREEДОМ.

Під час презентації доповіді Раді з прав людини в Женеві представники Комісії повідомили, що задокументували випадки нападів із застосуванням зброї вибухової дії на житлові будинки, функціональний медичний заклад, залізничний вокзал, ресторан, магазини та комерційні склади.

“Ці напади призвели до жертв серед цивільного населення, пошкодження або руйнування ключових об’єктів і зриву основних послуг і поставок”, — йдеться в інформації.

Розслідування в Херсонській і Запорізькій областях свідчать про широке і систематичне застосування тортур російськими солдатами проти мирних жителів, обвинувачених у тому, що вони нібито “інформатори” Збройних сил України.

У деяких випадках тортури застосовувалися з такою жорстокістю, що вони призводили до смерті затриманих мирних громадян, йдеться в заяві Комісії.

“Щоразу, коли я відповідав, що чогось не знаю або не пам’ятаю, мене били електричним струмом […] Я не знаю, скільки це тривало. Мені здавалося, що вічність”, — розповів один із постраждалих, який зазнав тортур від російських окупантів.

Також Комісія встановила, що в Херсонській області російські військові вчиняли сексуальне насильство над жінками віком від 19 до 83 років.

“Часто членів однієї сім’ї тримали в сусідніх кімнатах, тож вони були змушені слухати, як відбувається насильство”, — йдеться у звіті.

Зазначимо, незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні — незалежний орган, уповноважений Радою ООН з прав людини для, серед іншого, розслідування всіх передбачуваних порушень і утисків прав людини, порушень міжнародного гуманітарного права, а також пов’язаних із ними злочинів у контексті агресії Росії проти України.

Читайте також: Дії Кремля призводять до того, що все нові країни хочуть ратифікувати Римський статут МКС, — адвокат

Як повідомлялося раніше, російським суддям загрожує міжнародне покарання. Суд ООН може відкрити проти Росії ще одну справу про воєнні злочини — за процеси над військовополоненими. Чергове незаконне засідання такого “суду” відбулося на тимчасово окупованій РФ території (ТОТ) частини Донецької області. Міжнародне право забороняє судити військовополонених за те, що вони брали участь у бойових діях, захищаючи свою країну. Кремль порушує Женевські конвенції.

Прямий ефір