Російська армія отримала наказ до 20 лютого взяти Бахмут: які “успіхи” пред’являть пропагандисти без нього, відповів Грабський

Ілюстративне фото: zsu.gov.ua

До анонсованого виступу Путіна перед Федеральними зборами російська армія намагатиметься захопити місто Бахмут Донецької області, яке вже стало важливою медійною складовою війни. Саме на цьому напрямку найближчими днями варто очікувати найзапекліших боїв. Таку думку сьогодні, 13 лютого, висловив військовий експерт Сергій Грабський в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“По-перше, російська армія отримала наказ до 20 лютого взяти Бахмут. Про це говорять пропагандисти, повідомляють Telegram-канали. Тому інтенсивні бої там триватимуть і, можливо, навіть наростатимуть до відчайдушного становища. По-друге, російська армія намагатиметься продовжувати наступ у Луганській області. Там позиції набагато слабші, і чекати на якісь серйозні зміни навряд чи доведеться. Тому ситуація розвиватиметься саме навколо Донецької області, де противник намагатиметься досягти хоча б якихось результатів, щоб 22 числа, як було оголошено, Путін міг заявити про якісь успіхи на фронті”, — коментує військовий експерт.

Водночас, на його думку, серйозних змін лінії фронту в цей період не варто очікувати, оскільки Збройні сили України не є сторонніми спостерігачами, а активно впливають на противника, знищуючи його ресурси.

“Що, власне, трапилося і під Вугледаром, що мало місце останніми днями на Луганському відрізку нашого фронту. Якщо підсумовувати, ми говоримо про те, що бойові дії в такій же активній фазі продовжуватимуться здебільшого на Луганському та Донецькому напрямках. На Запорізькому напрямку ми навряд чи побачимо активізацію бойових дій із боку супротивника”, — вважає Грабський.

Він сумнівається, що противнику вдасться взяти Бахмут в анонсовані терміни, хоча місто, безумовно, має для Кремля важливе медійне значення. Проте якісь “успіхи” своєї аудиторії до річниці початку повномасштабної війни пропагандисти мають пред’явити.

“Вони можуть просто перелічити ті населені пункти, вірніше місця, на яких були населені пункти колись, які їм вдалося захопити після тотального знищення цих локацій… Вони просто перелічуватимуть десяток локацій: захоплено посадку, припустимо, в районі Червоної Гори чи нам вдалося просунутися в районі Парасковіївки тощо. Немає значення величина населеного пункту — має значення кількість цих пунктів, які вони зможуть озвучити. Власне, на цьому й базуватиметься їхнє відчайдушне прагнення прорватися кудись, захопити хоч щось”, — резюмував Сергій Грабський.

Читайте також: Намагаючись захопити Донбас, росіяни не рахують втрати в живій силі, але бережуть техніку, — військовий оглядач

Прямий ефір