РФ зацікавлена в тому, щоб заохотити КНДР за надання боєприпасів — реакція представників ООН на ветування Росією контролю санкцій проти Північної Кореї

Засідання Радбезу ООН. Фото: news.un.org

13 країн-членів Ради безпеки ООН сьогодні, 28 березня, проголосували за продовження мандата Групи експертів, які надають допомогу в роботі Комітету з санкцій щодо Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР), Китай утримався, а Росія проголосувала проти, блокувавши продовження. Про це повідомили в Організації Об’єднаних Націй, інформує FREEДОМ.

По суті, це скасовує моніторинг санкцій ООН проти Північної Кореї та блокує продовження повноважень комісії ще на рік. Резолюція не скасовує чинних санкцій, і вони залишаються чинними.

Посол Росії Василь Небензя заявив, що режим санкцій, ухвалений з метою запобігання поширенню ядерної зброї, “втрачає свою актуальність”, а також “значною мірою відірваний від реальності”. За його словами, нібито проводиться безпрецедентна політика Заходу щодо придушення Пхеньяну, включно з жорсткими односторонніми санкціями, агресивною пропагандою і “прямими особистими погрозами”.

Заступник постійного представника США Роберт Вуд заявив, що вето Росії було не чим іншим, як спробою “змусити замовкнути незалежні об’єктивні розслідування порушень КНДР”. Він додав, що це голосування тільки додасть сміливості Північній Кореї діяти безкарно.

“КНДР ставить під загрозу глобальну безпеку через розробку балістичних ракет дальнього радіуса дії та свої зусилля з обходу санкцій”, — звернув увагу Вуд.

Постійний представник Республіки Корея при ООН Хван Джун Кук висловив занепокоєння тим, що Пхеньян відкрито нехтує рішеннями Ради безпеки та проводить дедалі небезпечнішу й агресивнішу ядерну політику, зокрема, проти Республіки Корея.

“Наразі Росія, схоже, більше зацікавлена в тому, щоб заохотити КНДР за надання боєприпасів і балістичних ракет для ведення війни в Україні”, — наголосив він.

Заступник постійного представника Китаю при ООН Ген Шуан констатував, що ситуація на Корейському півострові характеризується напруженістю, яка зберігається, і конфронтацією, що не відповідає нічиїм інтересам. Китай, продовжив дипломат, не зацікавлений у цьому, однак, за його словами, санкції та тиск на Пхеньян не допоможуть розрядити обстановку, а тільки ще більше загострять її.

До складу Комітету з санкцій входять усі 15 членів Ради безпеки, і Комітет ухвалює рішення на основі консенсусу. Наразі головою Комітету на період, що закінчується 31 грудня 2024 року, є Паскаль Крістін Берісвіль зі Швейцарії. Двома заступниками голови у 2024 році є Японія і Республіка Корея.

Читайте також: Поставки нафти з Росії до Північної Кореї порушують санкції проти КНДР — розбір (ВІДЕО)

Нагадаємо, МЗС України засудило застосування Російською Федерацією вето під час голосування 28 березня за проєкт резолюції Ради безпеки ООН і закликало всі держави-члени ООН засудити вето Росії.

Прямий ефір