“РФ повернулася до імперіалістичного розуміння світу”: в Європі обговорюють ініціативу відправки військ в Україну (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Якщо не зупинити Володимира Путіна, то російські війська можуть опинитися на польському кордоні, заявив верховний представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Європейці мають зрозуміти, що якщо російський диктатор досягне успіху в Україні, то він не зупиниться, наголосив він. З главою зовнішньополітичного відомства Євросоюзу згоден і президент Франції Еммануель Макрон. В інтерв’ю The Economist він назвав Росію “силою регіональної дестабілізації та загрозою для безпеки Європи”. Саме тому союзникам Києва потрібно задуматися про можливу відправку військ в Україну, вважає Макрон, повідомляє FREEДОМ.

Путін сприймає Захід як супротивника, і європейці повинні зрозуміти всю загрозу, що виходить від російського диктатора. Виступаючи в Оксфордському університеті, глава європейської дипломатії наголосив — лише стійкість українців зупиняє Росію від подальшої ескалації.

“Під керівництвом Путіна Росія повернулася до імперіалістичного розуміння світу. Імперська Росія часів царя і радянської імперії була реабілітована Путіним, який мріє про колишні розміри і вплив… Сьогодні Путін являє собою екзистенційну загрозу для всіх нас. Якщо Путін досягне успіху в Україні, він на цьому не зупиниться. Перспектива мати в Києві маріонетковий уряд, подібний до білоруського, і російські війська на польському кордоні, і контроль Росії над 44% світового ринку зерна — це те, що європейці повинні усвідомлювати”, — заявив Боррель.

Усвідомлює всю небезпеку путінської Росії і президент Франції Еммануель Макрон. У лютому 2024 року він заявив, що не відкидає можливості відряджання військ в Україну для підтримки Києва. Тоді його слова назвали “політичним землетрусом”. Більшість партнерів по Євросоюзу висловилися проти. Підтримали Макрона лідери країн Балтії, Фінляндії та Канади. Тепер президент Франції знову нагадав про свою ініціативу.

“Якби росіяни прорвалися через лінію фронту, якби було прохання України, чого сьогодні немає, ми б із повною підставою поставили собі це запитання. Тому я вважаю, що виключати це апріорі — значить не засвоїти уроки останніх двох років. На саміті НАТО влітку 2022 року ми всі виключили постачання танків, ракет глибокого удару, літаків. Зараз ми все це робимо, тому було б неправильно виключати все інше”, — сказав Макрон.

В Офісі президента України (ОПУ) наголошують: присутність західних військ на території держави — це лише одна з опцій війни. І її можна використовувати за потреби.

“Якщо партнери підписують партнерську угоду, що вони готові надати свої збройні сили для ведення оборонної війни, то цю опцію можна використовувати. Уже немає ніякої “червоної лінії”. Тому в будь-який момент можна про цю опцію говорити. Головне, щоби була політична воля в країнах-партнерах і щоб це були не тільки заяви, а чітке розуміння”, — пояснив радник керівника ОПУ Михайло Подоляк.

І нехай поки що союзники Києва не досягли згоди в питанні про можливе відправлення військ, сумнівів у необхідності нарощувати підтримку Сил оборони України в них немає. Так, Італія, як пише видання La Repubblica, найближчим часом оголосить про новий пакет допомоги. Серед іншого Рим планує відправити в Україну систему протиповітряної оборони (ППО) SAMP/T, зенітно-ракетні комплекси Stinger і ракети великої дальності Storm Shadow. Про виділення нового пакету допомоги може оголосити прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні на саміті G7 (“Великої сімки”). Експерти зазначають, що якщо західні країни все ж наважаться розмістити на території України свої війська, то з порожніми руками вони не приїдуть.

“Якщо заходять війська, щоб вони могли виконати свої завдання, звичайно, вони повинні заходити зі своїм озброєнням. І тут далі може відкриватися перспектива не тільки з озброєнням сухопутним, але й з іншими. Тому що треба буде виконувати бойові завдання і гарантувати безпеку своїх військ. Усе це вимагатиме додаткової сучасної техніки, і не тільки сухопутної”, — пояснив засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант Ігор Романенко.

Риторика країн Заходу в тому, що стосується форм і обсягів допомоги Україні, змінюється. Дискусію про можливість введення військ для допомоги Києву в 2022 році неможливо було навіть уявити, кажуть аналітики. Як і заяви міністра закордонних справ Великої Британії Девіда Кемерона про те, що Україна має право використовувати британську зброю для ударів по Росії. Він також заявив, що Україна щорічно отримуватиме від Сполученого королівства 3 млрд фунтів стерлінгів військової допомоги стільки, скільки буде потрібно.

Читайте також: Спецслужби країн ЄС готуються до російських диверсій по всій Європі, — ЗМІ

Прямий ефір