РФ навмисно запускає дрони по об’єктах на кордонах України — ускладнює роботу ППО, — Братчук

Українські військові. Ілюстративне фото: Facebook/56 ОМПБр

Спостерігається тенденція запуску російськими окупантами ударних БпЛА Shahed-136 по об’єктах, які знаходяться поблизу державних кордонів України. Якщо російський дрон опиниться на території, наприклад, Молдови чи Румунії, українські військовослужбовці збивати його не будуть. Цей фактор серйозно впливає на безпеку в регіоні. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 30 вересня, заявив голова Громадської ради при Одеській обласній військовій адміністрації, речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук.

“Є такий фактор, назву його державний кордон. Якщо ми говоримо про південь Одеської області, це тенденція не тільки сьогоднішньої ночі, а й усіх попередніх атак: ворог запускає “Шахеди” так, щоб вони перебували в безпосередній близькості, а то й ішли, як то кажуть, по червоній лінії, поблизу кордону. В Одеській області це кордон із Молдовою, Румунією. Вони це роблять для того, щоб складніше було працювати українським засобом ППО. Адже якщо “Шахед” залетить на територію іншої суверенної держави, українські військові там збивати його не будуть”, — сказав Братчук. 

З іншого боку, каже він, є надія на Румунію, на Молдову, бо ворог діє, їм теж доведеться протистояти агресії РФ. 

Братчук нагадав, що Румунія вже відреагувала на нещодавні російські дії, розгорнула свої системи протиповітряної оборони. 

Речник звернув увагу і на те, що росіяни запускають дрони за заплутаними маршрутами, щоб також навмисно ускладнювати роботу Силам ППО. 

“Спочатку ворог запускає окремо якісь пари “Шахедів”, потім вони об’єднуються в групи, визначають маршрут, наприклад, південь Одеської області, а потім різко його змінюють. Те ж саме стосується північної частини регіону. Усе це відстежують наші військові, бачать це. Крім того, з’являється багато, принаймні в цю ніч, фальш-цілей так званих”, — зазначив гість ефіру. 

Ворог намагається модернізувати іранські дрони, щоб вони були менш помітними, щоб їх було складніше збивати, доповнив Братчук. 

“Це і нова система наведення, це і той самий характерний звук мопеда, який стає трохи тихішим. Але наші засоби ППО, наші мобільні підрозділи все ж таки збивають БпЛА. Ми теж не стоїмо на місці, вивчаємо ворога, вивчаємо його техніку. І, відповідно, вживаємо певних заходів”, — наголосив речник.

Читайте також: ЗСУ поставили рекорд у знищенні артилерії росіян — дані від Братчука

Нагадаємо, російські війська цієї ночі, 30 вересня, знову атакували південь України іранськими безпілотниками типу “Шахед”. Ворог запускав дрони непростими, заплутаними маршрутами. 

Прямий ефір