ЗСУ поставили рекорд у знищенні артилерії росіян — дані від Братчука

Ілюстративне фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Російські окупанти задіюють на фронті свої стратегічні резерви. Потенціал противника виснажується. Протягом вересня Збройні сили України поставили абсолютний рекорд за час усього повномасштабного вторгнення РФ — було знищено максимальну кількість ствольної артилерії ворога. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 30 вересня, розповів голова Громадської ради при Одеській обласній військовій адміністрації, речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук.

Гість ефіру наголосив, що російські загарбники наразі використовують ті резерви, які були підготовлені, здебільшого, для того, щоби здійснювати прориви на тих чи інших ділянках фронту.

“Виникає логічне запитання, а що ж трапилося в російських окупантів, що свої резерви вони вимушено використовують уже для того, щоб латати дірки на фронті і намагатися ними ж атакувати? Ці атаки не мають системного характеру в плані того, що не являють собою якийсь масовий контрнаступ російських військ. Сьогодні ці контратаки росіян зосереджені на тому, щоб спробувати якимось чином зняти резерви з інших ділянок фронту. Наприклад, з-під Бахмута або, навпаки, з-під Запоріжжя. Тобто вони змінюють ці резерви, закривають дірки, щоб якось вплинути на просування українських військ”, — сказав Братчук.

Своєю чергою, Сили оборони України вживають заходів, зокрема, для того, щоб не допустити певних дій ворога. За словами Братчука, на півночі від Бахмута Донецької області є просування, ворог відкинутий.

“Це дозволяє нам сьогодні говорити про те, що на тих напрямках, де це заплановано, відповідні дії тривають. Ми говоримо про Кліщіївку, про Курдюмівку. Ситуація дуже складна. Однак та ворожа логістика, яка проходить сьогодні залізницею в районі Кліщіївки, сьогодні повністю під вогневим контролем ЗСУ і є певні успіхи”, — наголосив речник.

Ситуація на фронті змінюється дуже динамічно, каже Братчук. ЗСУ вдається вибивати резерви ворога, продовжувати вибивати артилерію.

“У цьому місяці, який закінчується, українські Збройні сили поставили абсолютний рекорд за час усього повномасштабного вторгнення — було знищено максимальну кількість ствольної артилерії ворога. Зараз підсумки будуть підведені, з урахуванням сьогоднішнього дня. Але ця цифра, звичайно, вражатиме. Це свідчить про те, що українським військовим вдається робити найголовніше — позбавляти вогневої потужності ворога, незважаючи на те, що вогневий вплив у нього, звичайно, ще є”, — акцентував гість ефіру.

Особового складу, фахівців, які можуть працювати на цій артилерії, теж, відповідно, у російських окупантів стає менше, доповнив Братчук.

“Підготувати таких людей протягом одного місяця просто нереально. Тобто потенціал ворога знижується. Це сьогодні найважливіше — знизити потенціал противника і вибити його логістику”, — резюмував він.

Читайте також: Російським окупантам не вистачає резервів — розпаковують стратегічний запас, — Попович

Нагадаємо, на Бахмутському напрямку тривають дуже інтенсивні бойові дії. Українські захисники продовжують наступальну операцію. 

Прямий ефір