Питання газового ембарго інтенсивно обговорюється на закритих заходах ЄС: розбір антиросійських санкцій від Бураковського

Бураковський. Фото: Скріншот ефіру FREEДОМ

Сила будь-яких санкцій у їхній комплексності, тому потрібно також посилити персональні санкції проти вищого та середнього керівництва державних компаній Російської Федерації. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський.

“Сила будь-яких санкцій полягає в їхній комплексності у тому, щоб їх приймали пакетом. Щодо напрацювань групи Єрмака-Макфола: можна говорити про необхідність посилення персональних санкцій. Сьогодні під санкціями Європейського Союзу перебувають близько 1200 людей, зокрема понад 30 олігархів з РФ. Цей список можна розширювати, причому як ушир, додаючи нових представників державних компаній, так і вглиб. Тобто запроваджувати санкції не лише проти керівництва, а йти “на середній рівень”. Мені здається, це буде досить ефективно. З іншого боку, під санкціями сьогодні перебувають 108 юридичних осіб. І цей список також можна розширювати”, — розповів експерт.

Спікер також вважає ефективними фінансові обмеження: чим більше фінустанов не матимуть доступу до SWIFT, тим ефективнішим буде вплив.

“Вже сьогодні під тими чи іншими санкціями перебувають близько 70% активів банківської системи Російської Федерації. Разом з тим, лише 10 банків не мають доступу до SWIFT. І, очевидно, чим більше буде таких банків та інших фінансових установ, тим ефективнішим буде цей вплив”, — зазначив Ігор Бураковський.

Він також додав, що в ЄС інтенсивно обговорюється питання щодо газового ембарго.

“Є ще один момент, про який ми поки не говоримо, але який досить інтенсивно обговорюється на цілій низці закритих заходів Європейського Союзу. Це питання газового ембарго. Ми всі чудово розуміємо, що постачання газу — це потужна зброя в руках Російської Федерації. Це загалом той інструмент, за допомогою якого Росія вибудовувала свою систему відносин із західними країнами, з багатьма західними політиками і дуже часто шантажувала Україну. Тут якраз велике питання, чи буде повноцінне газове ембарго чи Європейський Союз піде тими кроками, про які він уже заявив: з цього опалювального сезону скоротити споживання російського газу на 15% і рухатися далі”, — сказав експерт.

Бураковський резюмував, що санкції проти фізичних осіб, санкції проти сфери енергетики в широкому розумінні, санкції, що розширюють заборону на постачання технологій та товарів промислового призначення в РФ, а також фінансові обмежувальні заходи — ключовий набір для ефективного впливу на економіку Росії.

Прямий ефір