Путінська анексія — беззмістовна: юридичний розбір (ВІДЕО)

Скріншот: uatv.ua

Заморозити війну в Україні та відновити сили, щоб знову напасти найближчими роками. Така мета анексії Росією окупованих частин чотирьох українських областей, як пояснили аналітики американського Інституту вивчення війни, інформує FREEДОМ.

Конституційний суд Росії визнав договори про анексію непідконтрольних Україні територій чотирьох українських областей законними.

На думку суддів, так зване “приєднання” не порушує Статут Організації Об’єднаних Націй — попри те, що він декларує: всі держави-члени ООН — рівні та суверенні, а втручання із застосуванням сили, спрямоване проти територіальної цілісності чи політичної незалежності держави-члена ООН, є неприпустимим. Тому спроба “приєднання” до Росії самопроголошених “ЛНР”, “ДНР”, а також частин Херсонської та Запорізької областей — це не що інше, як анексія.

“Це класична анексія за всіма ознаками, тобто насильницьке приєднання державою всієї чи частини території іншої держави в односторонньому порядку. Анексія немає жодних юридичних наслідків з погляду міжнародного права. Росія просто продовжує окупацію території іншої держави”, — зазначає доцент кафедри міжнародного публічного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка Захар Тропін.

Згодні з юридичною неспроможністю так званого входження до складу федерації і західні експерти.

“З юридичної точки зору це дуже простий випадок. Буде важко знайти іншу таку очевидну ситуацію. Путін може говорити все, що хоче, про анексію, але це не має жодної юридичної сили. Це незаконна окупація, незаконний фіктивний референдум та незаконна анексія, все це не має юридичної сили. Згідно з міжнародним правом, не можна отримати територію таким чином”, — наголошує професор міжнародного права в школі права Єльського університету Леа Брілмайєр.

Позбавити жителів окупованих районів України правового захисту, приховати воєнні злочини російської армії та уникнути відповідальності за них — такі юридичні завдання путінської анексії. І порушує вона не лише українське та міжнародне, а й російське законодавство. Російський юрист Олена Лук’янова впевнена, що “путінська анексія юридично безсила”.

Єдиним аргументом на підтримку анексії Москва висуває результати фейкових референдумів. Кремль заявляє про те, що він діє на користь права на самовизначення населення. Але, проводячи голосування під дулами автоматів, російські окупанти навіть не вдавали, що псевдореферендуми на тимчасово захоплених територіях України законні.

Ні результати псевдореферендумів, ні спроба анексії українських територій не вплинуть на контрнаступ українських захисників. На цьому наголосив радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк. Він упевнений, що розв’язана Росією війна закінчиться звільненням усіх українських територій.

Читайте також: Збройні сили України зруйнували міфи про другу армію світу (ВІДЕО)

Прямий ефір