Путіна можна зупинити силою, а будь-які поступки він сприймає як слабкість, яку він обов’язково використовує проти тих, хто її демонструє, — Петренко

Ігор Петренко. Скріншот: uatv.ua

Росія готує напад на країни НАТО та головний стримувальний фактор з боку партнерів України — це демонстрація єдності та сили. Володимир Путін схильний ухвалювати погано обдумані рішення, тому війна РФ проти України настільки затяглася. Побачивши слабкість із боку країн Заходу, Путін з легкістю може зважитися на агресію. Про це сьогодні, 22 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів доктор політичних наук Ігор Петренко.

“Російська Федерація готується до нападу на країни Заходу, про це каже Інститут вивчення війни. Але завжди залишається певний стримувальний фактор. Нашим партнерам потрібно зрозуміти, що головний фактор стримування — це демонстрація сили. Путін розуміє мову сили й тому йому потрібно чітко давати відповідь. Путін боїться єднання Європейського Союзу із НАТО. Він боїться вироблення підходу, який би демонстрував жорсткість відповіді на будь-які провокації з боку Російської Федерації, в якій би формі вони не були”, — пояснив він.

Війна Росії проти України також стримує Путіна, тож партнерам вигідно посилювати допомогу та підтримку Києву, відсуваючи початок агресії з боку РФ.

“Путін схильний до не обдуманих рішень. Атака на країну НАТО може бути необдуманим кроком російського диктатора. Тому тут справді треба готуватися. І єдиний чинник стримування РФ — це Україна. Тому надання їй усієї необхідної допомоги — це питання безпеки наших партнерів. Путіна можна зупинити силою, а будь-які поступки він сприймає як слабкість, яку він обов’язково використовує проти тих, хто її демонструє”, — сказав Петренко.

Він також підкреслив, що формування так званої “осі зла” — це ситуативна співпраця, яка діє доки це вигідно сторонам. Таким чином і Китай, і Іран, і Північна Корея, отримавши вигоду з боку країн Заходу, легко припинять співпрацю з РФ.

“Вісь зла” — це умовна річ. Ми можемо говорити про “осі зла”, але тільки розуміючи, що це ситуативне партнерство. Китай бачить певну зацікавленість у Російській Федерації та у питанні ресурсів, які він отримує від РФ. Є партнерство Північної Кореї та Російської Федерації, вона постачає озброєння, це вже зараз очевидно. Якщо ситуація змінюватиметься і десь буде можливість пліднішого діалогу та отримання бенефітів, то конструкція ця вся може швиденько помінятися, і жодної “осі зла” не буде”, — констатував експерт.

Читайте також: Лукашенко може надати територію Білорусі для подальшого розширення російської агресії — думка

Прямий ефір