Президентський імунітет не діятиме перед міжнародним трибуналом, — адвокат про притягнення Путіна до відповідальності

Володимир Путін. Фото: unian.ua

Щоб притягнути до відповідальності за війну проти України президента РФ і причетних до воєнних злочинів осіб, які володіють імунітетом, трибунал повинен мати міжнародний формат. Тоді захист російської верхівки не діятиме. Про це сьогодні, 5 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив адвокат Юрій Білоус, який займається збором доказів воєнних злочинів РФ проти України.

“Саме тому дискусія між тим, чи нам треба спеціальний трибунал, чи якісь гібридні палати, які функціонуватимуть так чи інакше у нас. Злочин агресії, початок війни, — це найгірший злочин. Про це сказав ще Нюрнберзький трибунал у своїх висновках після закінчення Другої світової війни. І цей злочин є міжнародним злочином. І для того, щоб судити президента РФ і тих осіб, які в Росії володіють імунітетом, нам потрібен саме трибунал міжнародний, щоб міжнародний трибунал судив за міжнародний злочин, імунітет президента Росії перед ним не діятиме. Саме для того, щоб цей міжнародний трибунал за міжнародний злочин, який злочин не просто тут десь у Східній Європі проти нашої країни, це злочин проти всіх”, — сказав він.

Адвокат акцентував, що розв’язана Росією війна проти України — це злочин проти загальних засад миру і безпеки.

“І для того, щоб імунітети, які, говоритимемо просто, дуже поважаються, цінуються і є цілі дискусії щодо того, коли вони не діють, за яких обставин, щоб вони не діяли, нам потрібен трибунал, який підтримується міжнародною спільнотою”, — уточнив Білоус.

На його думку, найоптимальніший варіант для України — це голосування в Генеральній асамблеї ООН, і після цього укладення договору між генеральним секретарем ООН і Українською державою про створення цього трибуналу.

“Наразі всі ці розмови, і зустріч у Львові, і всі дипломатичні зустрічі, активна робота Міністерства закордонних справ, точаться навколо того, щоб зібрати якомога більшу коаліцію для підтримки, коли винесуть цю резолюцію ГА ООН, щоб її підтримала якомога більша кількість держав, щоб вона набула необхідної легітимності для того, щоб трибунал вважався міжнародним, щоб його рішення і його робота загалом визнавалася, щоб імунітети були ліквідовані. І щоб це зрештою призвело до того, що президент Путін, Патрушев, Шойгу, Матвієнко, Наришкін і всі інші, хто дуже близько причетний до рішення про початок, планування і ведення війни проти нашої країни, сіли на лаву підсудних і були покарані”, — резюмував Юрій Білоус.

Читайте також: Трибунал для Путіна і прихильників глави Кремля — яким його бачать європейські дипломати (ВІДЕО)

Прямий ефір