Посилення репресій, підвищення податків, закручування гайок: що чекає на Росію після виборів

Вибори в Росії. Фото: gettyimages.com

Так звані президентські вибори в Росії закінчилися. Як і очікувалося, Путін “переміг” із рекордним результатом. Але що чекає на Росію після перемоги кремлівського диктатора, розбирався FREEДОМ.

Путіну намалювали рекордну підтримку і переможні цифри. Після опрацювання 100% протоколів у Росії озвучили: Путін набрав 87,28% голосів.

“З думки Путіна, вибори відбулися чудово, легітимність підтверджена, вона безумовна”, — прокоментував так звані вибори політолог, доктор політичних наук Петро Олещук.

І це попри те, що вся виборча кампанія і голосування супроводжувалися масовими порушеннями. У Кремлі на все це закрили очі. Вибори, кажуть, були чесними та прозорими.

“Краще призначити, коронувати Путіна, як це робили раніше, а не застосовувати демократичні інструменти для того, щоб привести нового президента на посаду. Ви або хрестик зніміть, або що-небудь інше залиште”, — зауважив політолог, експерт із міжнародних питань Тарас Семенюк.

У всьому цивілізованому світі розуміють: президентські вибори в Росії — фікція. Видання “Новая газета Европа” проаналізувало підсумки виборів у РФ і виявило рекордний масштаб фальсифікацій. Газета дійшла висновку, що щонайменше 31,6 млн голосів, тобто близько половини, Путін отримав за допомогою фальсифікацій.

“Ну чого очікувати від Путіна після його так званого переобрання на новий термін? Напевно, не потрібно бути особливо геніальним, щоб передбачити подальше закручування гайок у країні”, — вважає політолог, доктор політичних наук Петро Олещук.

Заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк упевнений, що після псевдовиборів Путін однозначно проведе нову хвилю мобілізації та посилить атаки на фронті.

“Без сумніву, через деякий час після імітації виборів Путін пожене своїх солдатів уперед із новою люттю. Він накаже провести наступну примусову мобілізацію, збере нових найманців. Перед тим, як ця нова хвиля російських “мобіків” опиниться на фронті, у нас може бути певний час для мобілізації сил — посилення бригад, створення резервів”, — висловив він думку.

Про ймовірну мобілізацію пише і The Wall Street Journal.

“Більш реалістичним є те, що Путін може врешті-решт розпочати другу хвилю мобілізації, необхідну для здобуття переваги на полі бою”, — йдеться в публікації.

Як зазначає видання, Путіну потрібна повна перемога на виборах для ширшої конфронтації із Заходом.

“Це легітимізує спадщину Путіна і його агресивну війну, відводячи решті опозиції ще більш маргіналізовану роль і даючи змогу Путіну безперешкодно реалізувати своє бачення протягом наступних шести років”, — зазначили в The Wall Street Journal.

А ще прогнозується, що на Росію очікує нова хвиля арештів і законів для придушення інакомислення.

“Режим стабільний, режим користується повною підтримкою, отже, потрібно йти шляхом продовження політичної лінії та посилювати позиції режиму. Для цього потрібно закручувати гайки, посилювати репресії, закривати лазівки якоїсь умовної свободи слова, що залишилися, і продовжувати агресивну зовнішню політику”, — зауважив політолог, доктор політичних наук Петро Олещук.

Крім цього, зростатимуть і податки.

“Очевидно, податки будуть посилюватися, тиск з боку податків буде зростати, тому що все це потрібно забезпечувати відповідними фінансовими ресурсами. Не йти ж шляхом тиску на своє власне оточення? Путін на це ніколи не піде. Значить потрібно посилювати податковий тиск на тих, хто хоч щось у Росії має, так званий середній клас. Відбирати в них більше грошей і, відповідно, представити це у вигляді нового “розкуркулення”, щоб це сподобалося широкому загалу, і який у цьому побачив би соціальну справедливість”, — висловив думку Олещук.

На тлі цього Путін знову може зіткнутися з проблемою втечі росіян за кордон.

“Найімовірніше, у плані внутрішньої політики буде посилення репресій, переслідування незгодних. Навіть якщо цих незгодних не буде, їх призначатимуть як за часів Сталіна. Ми бачили вже репресії, наприклад, проти представників шоубізнесу, які жодної лояльності й не думали демонструвати щодо режиму, але все одно їх призначили винними. Я думаю, що ця тенденція продовжиться. Тобто ніякої опозиційної діяльності не буде, ніяких свобод не буде”, — вважає політолог, доктор політичних наук Петро Олещук.

Ситуація на фронті теж не зміниться. Путін і далі планує вести війну проти України та вичікувати результатів виборів у США.

Читайте також: Тепер ми розуміємо, як Захід ставиться до Путіна, — дипломат про реакцію на “вибори” в РФ і ТОТ України

Нагадаємо, член української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Олексій Гончаренко заявив, що Володимир Путін не мав жодного права балотуватися на новий президентський термін у РФ. Диктатора потрібно перестати називати президентом, після “перевиборів” він повністю нелегітимний.

Прямий ефір