РФ змінила підходи до ударів по Україні: комбіновану ракетну атаку проаналізував експерт

Росія цілеспрямовано атакує енергетичну інфраструктуру України. Фото: spravdi.gov.ua

Останні місяці показали, що російська армія змінила підходи до завдання ударів по об’єктах на території України. Крилаті ракети росіяни використовують для ударів углиб країни, переважно по енергетичній інфраструктурі. Комбінований ракетний удар, завданий Росією напередодні, був таким. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав капітан 1-го рангу запасу, заступник начальника штабу ВМС ЗС України (2004-2020 рр.) Андрій Риженко.

“Що цікаво, вперше за фактично шість місяців було завдано масованого удару ракетами морського базування “Калібр” — вісім ракет було випущено. Причому ці ракети, й “Калібри”, й Х-101/Х-555, й “Кинджали”, як правило, діяли у складі кількох груп, але також скоординовано”, — констатував він.

Риженко також звернув увагу на траєкторії російських ракет: майже всі пройшли через Київську область, але мали чітко окреслені цілі, й, на жаль, близько третини ракет їх досягли.

“В чому сенс? Сенс у тому, що росіяни, я так гадаю, вивчили розміщення наших засобів ППО, які займаються об’єктовим прикриттям, тобто прикриттям важливих об’єктів: міста, об’єкти інфраструктури”, — пояснив ексзаступник начальника штабу ВМС ЗСУ.

Він додав, що ворог, безумовно, скористався виснаженням запасів зенітних ракет в України, які здатні відбивати атаку. Адже за останні місяці ним було випущено чимало сотень ракет, а арифметика, як зазначив гість ефіру, у цьому випадку проста: на одну крилату ракету, яка атакує Україну, потрібно дві ракети, які її збивають.

“Знову ж таки, тенденція останніх місяців така, що росіяни б’ють по важливих об’єктах економіки — це енергетика. Вони б’ють по містах, цивільних об’єктах, таким чином тероризуючи населення. Вони називають це “створення санітарної зони”. Це переважно стосується прифронтових територій: Харкова, Сумської області, Запоріжжя тощо”, — коментує експерт.

Крім того, він нагадав, що населені пункти поблизу лінії фронту перебувають під ударами керованими авіаційними бомбами (КАБами), тому необхідність у засобах протиповітряної оборони, як фронтової, так і об’єктової, значно зросла. Йдеться і про самі зенітні ракетні системи, і про ракети до них.

“Зараз бачимо, що і Сполучені Штати Америки, й інші країни досить активно принаймні декларують, що будуть поставлені найближчим часом ракети до Patriot, до NASAMS та переносних зенітно-ракетних комплексів, у досить, я думаю, великій кількості. Конкретні цифри є. Вони обговорювалися на “Рамштайні”, порядок постачання також відомий. Є надія, що найближчим часом ми це питання значно покращимо”, — каже Риженко.

Водночас гість ефіру вважає, що на постачання в Україну нових систем “Петріот” чекати доведеться довше, оскільки потрібно дочекатися й остаточних рішень щодо цього, а потім і самих постачань. Коментуючи заяву глави Пентагону Ллойда Остіна про роботу США з союзниками щодо постачання Patriot, Риженко пояснив: ці американські системи не можуть передаватися третіми країнами без погодження зі Штатами.

“І, певне, переглядаються якісь елементи комплектації. Можливо, там є якесь обладнання, яке нам ще не передається… Після цього американська сторона офіційно ухвалює рішення про те, що країна може передати цей зразок Україні для бойового використання”, — припустив Андрій Риженко.

Читайте також: Україні необхідно щонайменше 7 систем Patriot, щоб захистити життя, — Зеленський наприкінці 794-ї доби війни

Нагадаємо, російські окупанти у ніч на вівторок, 27 квітня, завдали комбінованого удару по Україні ракетами різних типів. Загалом ворог застосував 34 ракети повітряного, наземного та морського базування.

Читайте також: Ворог ретельніше готується до ударів та намагається максимально заплутати маршрути ракет: нічну атаку прокоментував Братчук

Прямий ефір