Побудова Архіву національної пам’яті в Україні — страшний виклик для Росії, — Дробович

Архів. Фото: ssu.gov.ua

Потужна протиотрута проти радянського минулого — історичні документи, які доводять злочини тоталітарного режиму. Про це сьогодні, 22 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович.

“Архів національної пам’яті — інституція, яка повинна була бути добудована, і в неї повинні були з’їхатися близько 4 мільйонів справ усіх репресивних органів Радянського Союзу, які були на території України. Щоб кожна людина могла написати туди і отримати доступ до цих документів. Досі будівництво не закінчено через різні виклики. Але тим не менш, команда архіву працює. Архів національної пам’яті — це одна з інституцій, яка допомагає визначити, знайти документи. У нас у країні друге за кількістю справ репресивних органів Радянського Союзу, звичайно ж, побудова цього архіву — це був страшний виклик для Росії”, — сказав він.

Дробович зазначив, що це й одна з причин, чому росіяни намагаються знищити і захопити ці справи з українських архівів.

“Тому що тоді, якщо ми зможемо оцифрувати і нормально вивчити всі ці справи, то навіть спосіб мислення, неймовірна кількість доказів злочинної діяльності КДБ буде розкрита, і весь світ ще більше переконається в тому, якою репресивною і жахливою була радянська система в цьому питанні. І, можливо, навіть вдасться нарешті на світовому рівні визнати обидва ці тоталітарні режими однаковою мірою злочинними, а не так, що в нас нацистів засуджено ледве не чотирма резолюціями ООН, а про тоталітарний радянський режим, який десяток мільйонів людей поклав, досі немає жодного осудливого документа рівня ООН. Це непорядок”, — пояснив голова Українського інституту національної пам’яті.

Читайте також: Навіщо Росія краде і знищує документи КДБ з архівів України, пояснив голова Українського інституту нацпам’яті

Прямий ефір