Пісні “z-музикантів” з’являться у шкільній програмі Росії: у списках “Любе” і Газманов (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Ще більше уроків патріотизму. Крім так званих “розмов про головне”, де російських дітей накачують пропагандою, і нових підручників з історії, в Росії скоро можуть з’явитися музичні “уроки про головне”: діти вчитимуть композиції співаків, лояльних до Кремля. Крім того, на заняттях у школах включають інтерв’ю Володимира Путіна з американським журналістом Такером Карлсоном, а потім влаштовують вікторини, інформує FREEДОМ.

У російській шкільній програмі можуть з’явитися пісні сучасних “z-музикантів”. Ініціативу депутата Державної Думи Сергія Колтунова вже підтримало Міністерство освіти Росії. Там офіційно заявили, що готові розглянути можливість доповнення навчального предмета “Музика” патріотичними піснями сучасних авторів. Серед яких улюблений гурт Путіна “Любе”, а також Олег Газманов і Shaman (Шаман).

Ініціатива сподобалася і лідеру пропагандистського гурту “Любе” Миколі Расторгуєву, частому гостю концертів, організованих за державні кошти. Він уже навіть випустив пісню про незаконно побудований Керченський міст (Кримський міст).

Усі згадані артисти публічно підтримують Путіна, схвалюють повномасштабну війну проти України і виступали на незаконно окупованих українських територіях. Усі вони учасники концертів, присвячених російському диктатору.

Пісню Шамана “Я русский” використовують для патріотичної агітації. Саме цього співака найчастіше називають одним із найзатятіших пропагандистів військової Росії.

“Чого може навчити Газманов, Расторгуєв і, прости Господи, Шаман? Це не поезія, це просто спів, римовані слова, часто навіть не римовані, під досить примітивну музику. Це просто речовки, крики”, акцентує культуролог Ян Левченко.

Такі музичні заняття, якщо вони з’являться, використовуватимуть як доповнення до вже наявних уроків патріотичного виховання, вважає музикознавиця Анна Вілецька.

“Можна просто послухати цю музику і поговорити про “смисли” в ній, що, я думаю, держава якраз і хотіла б від учителів шкільних: про важливість патріотизму, важливість того, важливість сього. Загалом, використовувати цю музику досить формально як привід для ще одних “розмов про важливе” нездорової людини. Що я можу сказати? Це може вийти досить успішно за бажання, тому що, в принципі, можна такі розмови провести, виходячи з будь-якого твору”, каже Вілецька.

Тим часом у школах і коледжах по всій Росії провели пілотні уроки з альтернативною історією “Від Русі до Росії”. На них змушують дітей дивитися фрагменти інтерв’ю Путіна з Такером Карлсоном, а далі проводять вікторину за його мотивами, примушуючи відповідати на запитання про війну проти України, санкції та інші теми.

На такі уроки звернув увагу проєкт “Не норма”, що збирає інформацію про навчальні заклади, де займаються військовою пропагандою. Звіти про такі заняття з’явилися на сторінках навчальних закладів у Чувашії, Башкортостані, Московській, Ростовській областях і в інших регіонах.

Читайте також: Пропаганда війни серед школярів: тотальну мілітаризацію дітей у РФ і на окупованих територіях обговорили експерти

Прямий ефір