Підтримка свого політичного рейтингу: експерт назвав мету візиту канцлера Німеччини Шольца до Китаю

Олаф Шольц в Китаї. Фото: gettyimages.com

Одне з питань, яке канцлер Німеччини Олаф Шольц планує порушити в рамках свого триденного візиту до Китаю, — участь КНР у Глобальному саміті миру, що запланований на червень поточного року в Швейцарії. Чи зможе Шольц змінити позицію Китаю в цьому питанні, сьогодні, 15 квітня, в ефірі телеканалу FREEДOM поділився своєю думкою доцент кафедри міжнародних відносин туризму Київського інституту міжнародних відносин, кандидат історичних наук Олексій Самойлов.

На думку Самойлова, своєю поїздкою до Китаю канцлер Німеччини насамперед переслідує свої власні політичні інтереси.

“Нині ситуація всередині Німеччини така, що населення країни підтримує Україну, а Шольц намагається грати якісь свої закулісні ігри, які і стали причиною різкого падіння його політичного рейтингу в країні. Тому все, що сьогодні робить канцлер Німеччини,  — це підтримка його політичного рейтингу. І на мою думку, це такий “хід конем” з боку політтехнологів канцлера Шольца”,  — вважає експерт.

За його словами, основна тема переговорів Шольца з китайським лідером стосуватиметься можливого приєднання Китайської Народної Республіки до Глобального саміту миру. Але наскільки ці переговори будуть успішними  — складно сказати.

“Буде чи не буде Китай брати участь у саміті, насамперед, залежить від президента Зеленського і наших дипломатів, зокрема, міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби”,  — зазначає доцент Київського інституту міжнародних відносин.

На його думку, нині Україна має не дуже багато аргументів, які б змогли змінити рішення Китаю на користь участі в саміті. Головний із них — економічний.

“З огляду на те, що Китай є єдиною країною з глобальних світових лідерів, яка досі не оговталася після пандемії коронавірусу 2019 року, Китай може зацікавити економічна пропозиція від України. Ми можемо аргументувати тим, що в нас дуже багато зруйнованої інфраструктури, яку потрібно буде відбудовувати після закінчення війни. Але ухвалювати рішення все одно буде безпосередньо Китай. І це рішення буде ухвалено виходячи з національних інтересів КНР. Але мені здається, що певний відсоток зацікавленості Китаю в тому, щоб брати участь у Глобальному саміті миру, все-таки є”, — резюмував Самойлов.

Читайте також: Канцлер Німеччини Шольц прибув до Китаю  — які питання обговорюватиме (ВІДЕО)

Нагадаємо, Китай поки що не ухвалив остаточного рішення про свою участь у Глобальному саміті миру. За словами політолога Володимира Фесенка, у питанні участі в саміті китайського лідера Сі Цзіньпіна велику роль відіграють “статусні ігри” та особливі відносини з Росією.

Читайте також: Економіка Китаю більше залежить від ЄС і США, ніж від Росії  — деталі від Плаксієнко-Бутирської

Прямий ефір