Канцлер Німеччини Шольц прибув до Китаю  — які питання обговорюватиме (ВІДЕО)

Олаф Шольц в аеропорту Шанхаю. Фото: gettyimages.com

14 квітня канцлер ФРН Олаф Шольц прибув до Китаю з триденним візитом, передає FREEДOM.

Одна з важливих тем, яку глава Німеччини планує обговорити,  — агресія Росії проти України. Про це Шольц заявив напередодні свого триденного візиту до Китайської Народної Республіки.

“Це буде важливою частиною моїх переговорів. Річ у тім, що Китай не підтримує Росію у веденні жорстокої війни проти сусідньої України. Мир у Європі та непорушність кордонів є основними європейськими інтересами”, — прокоментував Шольц в інтерв’ю виданню Tageszeitung.

Раніше агентство Bloomberg повідомляло, що Китай посилив свою підтримку Росії у війні проти України, зокрема став надавати країні-агресору супутникові знімки для ударів по українських цілях. Саме тому підтримка Китаєм Росії стала однією з важливих тем для Німеччини.

За день до початку візиту до Китаю Олаф Шольц обговорив європейські ініціативи з військової підтримки України з президентом Франції Еммануелем Макроном.

“Підтвердивши свою незмінну і довгострокову підтримку України, обидва лідери продовжили роботу, виконану в рамках конференції, що відбулася 26 лютого в Парижі, і Веймарського саміту, що відбувся 15 березня в Берліні. Вони також обговорили європейські ініціативи з військової підтримки України”, — йдеться в повідомленні на сайті Єлисейського палацу.

В інтерв’ю німецькому виданню Tageszeitung Олаф Шольц також заявив, що не бачить сенсу у відновленні діалогу з диктатором Путіним, доки той не припинить війну в Україні.

“Путін хоче пересунути кордони силою. Вчиняючи таким чином, він загрожує всьому світовому порядку в Європі. І те, що він зробив зараз, він оголосив задовго до цього. У своїх статтях і виступах Путін стверджував, що Білорусь і Україна не є незалежними державами, а належать Росії. Нам усім слід було розуміти це буквально”,  — цитує видання канцлера Німеччини .

Про важливу і продуктивну розмову з Олафом Шольцом 13 квітня поінформував президент України Володимир Зеленський.

“Ми домовилися з канцлером Шольцом про те, що Німеччина надасть Україні додатковий американський зенітний ракетний комплекс Patriot (“Петріот”). Також зараз обговорюється питання про надання Україні додаткової системи IRIS-T (зенітний ракетний комплекс ППО І ПРО середнього радіусу дії, — ред.) і ракет для наявних у нас систем захисту неба. Лідерство Німеччини дійсно відчувається, і завдяки такому лідерству ми зможемо зберегти тисячі життів і зможемо дати Україні більше захисту від російського терору”, — заявив президент України.

Як зазначив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, рішення надати Україні додатковий Patriot пов’язане з тим, що російський терор проти українських міст та інфраструктури країни ставить під загрозу енергозабезпечення населення і виводить з ладу промислові об’єкти, важливі для боєготовності Збройних Сил України.

Варто зазначити, що допомога Німеччини Україні не вичерпується тільки наданням військового обладнання. Наразі Німеччина лобіює серед партнерів по ЄС створення нового інвестиційного фонду з підтримки приватних інвестицій в Україну, щоб допомогти розв’язати проблему величезних витрат на післявоєнне відновлення. Фонд, запропонований Німеччиною, надаватиме капітал від державних донорів для зниження ризиків і підтримки великомасштабних приватних інвестиційних проєктів у таких ключових секторах, як енергетика, інфраструктура.

“Заохочення інвестицій з боку бізнесу в Україну є одним із головних пріоритетів Конференції з відновлення України 2024 року, що відбудеться в Німеччині 11 червня”, — заявила міністр розвитку Німеччини Свенья Шульце.

Читайте також: Німеччина передасть Україні ще одну систему Patriot,  — Зеленський

Нагадаємо, наприкінці березня Німеччина оголосила про новий пакет військової допомоги Україні. До нього увійшли боєприпаси, машини розмінування, ремонтна техніка, дрони-розвідники та інше.

Читайте також: “Кордони не можна переміщати силою, Росія порушила цей принцип”: Шольц закликав німців підтримувати Україну

Прямий ефір