Підрив Каховської та ДніпроГЕС: історик провів історичні паралелі

Олександр Алфьоров. Скріншот: uatv.ua

1941 року радянська армія цілеспрямовано підірвала ДніпроГЕС. Тоді НКВС замінували греблю за вказівкою Йосипа Сталіна, щоб зупинити нацистських окупантів, нагадав сьогодні, 7 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ історик Олександр Алфьоров.

Такі дії спричинили вбивства мирних людей, з якими ніхто не рахувався. Для радянської армії такий крок був вигідним, вважає спікер.

“Російські історики брешуть щодо того, що жертви були мінімальними. Я хочу зазначити, що у радянській армії було таке поняття як відповідальність своїм особистим життям за майно армії. Звичайно, якщо піхота могла відійти, то, наприклад, ті люди, які обслуговували артилерію, механізовані частини, не могли залишити техніку, залишалися на місці й гинули”, сказав історик.

Він зазначив, що підрив Каховської ГЕС було продумано Путіним.

“Водночас підрив у 2023 році Каховської ГЕС російськими окупантами був вчинений також холоднокровно і був заздалегідь спланований Путіним саме він відповідає за теракт”, наголосив історик.

Читайте також: Села йдуть під воду: яка ситуація у Херсонській області (ВІДЕО)

Нагадаємо, російські війська у вівторок, 6 червня, підірвали Каховську гідроелектростанцію, розташовану на річці Дніпро в Херсонській області. Херсонська обласна військова адміністрація оголосила евакуацію з районів потенційного підтоплення. Президент України Володимир Зеленський скликав екстрене засідання Ради безпеки і оборони України. Після підриву окупантами Каховської гідроелектростанції рівень води в річці Дніпро стрімко підіймається. У зоні ризику опинилися 16-17 тис. осіб.

Прямий ефір