Остаточний розрив зв’язків демократичного світу із Росією стався після деокупації Бучі, — Подоляк

Михайло Подоляк. Фото: ukrinform.ua

Деокупація Бучі стала відправною точкою, яка змінила ставлення всього демократичного світу до Росії. Тоді прийшло усвідомлення того, що російські окупанти прийшли на українські землі виключно вбивати із максимальною жорстокістю. Про це сьогодні, 31 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.

“Буча була відправною точкою, яка змінила і у нас, і у світу емоційне сприйняття війни. У той момент ми усвідомили, що Росія сюди прийшла не вирішувати якісь міфічні “військові завдання” щодо НАТО та біолабораторій, ви пам’ятаєте весь цей абсурд… Росія прийшла жорстоко вбивати”, — сказав він. 

Подоляк наголосив, що в усіх українських областях після деокупації стало відомо про факти масових і жорстоких убивств росіянами мирних жителів України.

“Буча вперше показала це всьому гуманістичному і демократичному світу, після цього стався злам, остаточний ментальний злам у цієї частини світу. Вони прийняли рішення, що в такому вигляді держава під назвою Російська Федерація існувати не може. У цей момент стався остаточний розрив із “російськістю”, яка довгий час займалася пропагандою на їхніх територіях, і дуже швидко настало розставання”, — підсумував Михайло Подоляк.

Читайте також: У Бучі було зроблено перший крок до того, щоб зарити майбутнє РФ як імперії, — генерал Павлюк про звільнення Київщини

Нагадаємо, 31 березня місто-герой Бучу Київської області відвідав президент України Володимир Зеленський. Також на річницю визволення Бучі від російських загарбників приїхали президентка Молдови Майя Санду та глави урядів Словаччини Едуард Хегер, Словенії Роберт Ґобоб і Хорватії Андрей Пленкович.

Читайте також: “Зіткнулися з новими викликами”: як працювали криміналісти після деокупації Бучанського району

Прямий ефір