У Бучі було зроблено перший крок до того, щоб зарити майбутнє РФ як імперії, — генерал Павлюк про звільнення Київщини

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Перший крок до того, щоб зарити майбутнє РФ як імперії, було зроблено в місті Буча Київської області. Російські окупанти хотіли за п’ять днів захопити Україну. Але не очікували, що вся країна підніметься як єдине ціле і чинитиме опір у Київській області. Про це сьогодні, 31 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів Герой України, генерал-лейтенант Збройних сил України, заступник міністра оборони України, очільник Київської ОВА (березень-травень 2022 р.) Олександр Павлюк.

“Тут, насамперед в Бучі, був перший зроблений крок до того, щоб зарити Російську Федерацію, їхнє майбутнє, майбутнє як імперії, яка думала, що має право розпоряджатися нашим майбутнім, нашою країною. Вони хотіли за 5 днів максимум захопити нашу країну, хотіли швидкими темпами просунутися до Києва, знищити або захопити уряд нашої країни, поставити своїх маріонеток і керувати нашою країною як сателітом. Але не очікували вони опору, насамперед нашої армії, в другу чергу, всього нашого народу, що Київська область, що вся країна піднялася як єдине ціле. І той опір, який насамперед тут — Буча, Бородянка, Гостомель — це був той рубіж, який перший дав серйозний опір російським військам на цьому напрямку”, — сказав він.

Генерал нагадав, що в Бучі росіяни зазнали великих втрат. У середині березня стався перелом — росіяни гарячково почали тікати, і до початку квітня вся київська земля була вільна від ворога.

“Очікуючи зайти за три дні, на 3-4-й день вони змогли тільки увійти в Бучу, де зазнали дуже великих втрат і змушені були відкотитися, перегрупуватися і з новими силами йти вперед. Вони довго не полишали свої плани захопити Київ, бо була стратегічна мета. Але в середині березня був перелом. Вони зазнали таких втрат, що далі йти вже було неможливо. Завдяки чіткому керівництву Збройних сил, яке командувало на цьому напрямку, у взаємодії з усіма Силами оборони, з ДФТГ, з територіальною обороною за підтримки всього населення, ми змогли завдати такої поразки противнику, що далі рухатися було неможливо. І до того ж перейшовши в наступ, ми змогли зробити все, щоб починати операцію з оточення його. Після цього почався гарячковий відступ, кидання техніки, кидання людей, включно з пораненими, включно з трупами, які залишалися. І до кінця березня — початку квітня вся київська земля була вільна від ворога”, — розповів Павлюк.

За його словами, українська армія втримала рубіж оборони. Завдяки героїзму та професіоналізму українців російській армії не вдалося увійти до Києва. Якби російським окупантам вдалося подолати 5 км від Бучі до Києва, то було б дуже важко далі їх стримувати.

“Якби ми випустили його за бар’єрний рубіж, як річка Ірпінь, і далі вони б увійшли в Київ. Далі були бої по Києву, міські бої, великі жертви мирного населення. Завдяки тому, що ми втримали цей рубіж, нам вдалося цього уникнути. Був прорив тільки в районі Мощуна, де вони захопили плацдарм. Знову ж таки, завдяки діям наших військ, своєчасного підриву дамби, яка знищила всі їхні переправи, знищенням військ, які захопили плацдарм, ми зуміли цього уникнути”, — пояснив генерал.

Павлюк наголосив, що росіяни недооцінили ні ЗСУ, ні опір місцевого населення. Вони йшли з метою максимально швидко пройти українську територію, захопити органи державної влади і підняти свій прапор. Вони сподівалися на швидку перемогу, але не все так вийшло, як вони хотіли.

“Міф про другу армію світу ми давно вже розвіяли. Навпаки, з’явився вже не міф, а вже бувальщина про українську армію, яка зобов’язана перемогти, тому що її підтримує найкращий народ у світі”, — резюмував Герой України.

Читайте також: Рік тому світ дізнався про Бучу: як місто під Києвом стало символом злочинів Росії (ВІДЕО)

Прямий ефір