“Зіткнулися з новими викликами”: як працювали криміналісти після деокупації Бучанського району

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Після деокупації територій Київської області криміналісти у своїй роботі зіткнулися з тим, що Бучанський та інші райони, звідки тікала російська армія, були дуже заміновані. В області працювало дві криміналістичні лабораторії, але вже пізніше з 11 інших регіонів України було залучено додаткові лабораторії. Про це сьогодні, 31 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів головний криміналіст Київської області Олександр Малиш.

“Після деокупації території Бучанського району поліція Київської області зіткнулася з новими викликами, які стояли перед поліцейськими. Це безпосередньо оперативна група, до складу якої входили слідчі, криміналісти, працівники карного розшуку. І завданням цих груп була безпосередньо фіксація всіх злочинів і безчинств, які були скоєні військами РФ стосовно населення і до території всіх цих регіонів. Уся територія Бучанського району була поділена на відповідні квадрати для ефективного, ретельного їхнього огляду та документування. І крок за кроком квадрати відпрацьовувалися. Разом із необхідністю якісної роботи потрібно було також не забувати постійно про техніку безпеки, бо на кожному кроці на працівників могли очікувати різноманітні несподіванки у вигляді вибухівки чи закладок. І тому треба було працювати не тільки якісно, а й дуже безпечно”, — сказав він.

За словами криміналіста, завдяки узгодженої злагодженій роботі всіх спеціалістів робота виконувалася якісно та з найменшими втратами.

“Разом із цим найскладніші об’єкти і безпосередньо великі місця поховання вбитого населення були вивчені криміналістичними лабораторіями. На той час на території Київської області працювали дві криміналістичні лабораторії, оснащені найсучаснішими криміналістичними засобами для виявлення, пошуку і фіксації різноманітної інформації для виявлення різноманітних речових доказів, які залишили російські військові. Починаючи від дактилоскопічної інформації, тобто відбитки пальців рук, і закінчуючи біологічними зразками, які залишали після себе російські військові, а також деякими носіями інформації, якими користувалися російські військові, все це вилучалося, і це лягло в основу в матеріали кримінального провадження, яке наразі опрацьовується”, — повідомив Малиш.

Він уточнив, що, розуміючи великі обсяги роботи в частині знищеної інфраструктури та великої кількості загиблого мирного населення, керівництвом Нацполіції було ухвалено рішення додатково залучити криміналістичні лабораторії 11 підрозділів 11 областей України, і вже із середини квітня вони активно працювали до остаточного завершення всіх слідчих дій. Водночас почали активно використовуватися так само й дрони для фіксації величезної території.

“Технічні можливості дають нам можливість обробляти дактилоскопічного походження сліди, які залишилися на полі бою, гільзи, які були знайдені на місцях, де були вбиті люди. Ці дані безпосередньо обробляються. Наразі, якщо взяти ці результати, то всі ці речові докази будуть використовуватися далі при встановленні також, і коли буде більш сучасне обладнання та інші, більш потужні можливості, будуть використані для ідентифікації цих воєнних злочинців РФ і в подальшому також використовуватимуться”, — підсумував Олександр Малиш.

Читайте також: Жахи окупації на Київщині: реальні історії українців (ВІДЕО)

Прямий ефір