Новий глава держави, закон про трансплантацію: важливі події в Україні в 2019 році (ВІДЕО)

Скрін із відео

2019-ий рік українцям запам’ятався першими президентськими дебатами на стадіоні і обранням нового глави держави – першого не політика. Крім того, було прийнято історичний закон про трансплантацію, а також відбувся великий обмін утримуваними особами. А ще в 2019-му році вийшов серіал “Чорнобиль” від HBO, який розповів всьому світу про трагедію 1986-го року.

Про це розповідаємо в новому випуску документального серіалу “30 років Незалежності” на телеканалі UA.

Отже, про те, що йде в президенти, Володимир Зеленський заявляє у новорічну ніч. Що особливо зухвало, адже його звернення виходить трохи раніше звернення чинного президента.

У першому турі виборів легко загубитися – 39 кандидатів. Але бувалих політиків результати не потішать. Навіть Порошенко – тільки на другому місці. Тимошенко – на третьому. На першому – Зеленський. В кінці повинен залишитися тільки один, пристрасті закипають відразу.

В епоху соцмереж – кандидати починають ефектно спілкуватися відеороликами. Окреме видовище – як кандидати на вимогу Зеленського здають перед дебатами аналізи.

Вели дебати журналісти ICTV.

“Звичайно, для нас, як для телеканалу, це ознака високої якості. Це означає, що нам вдається і вдалося робити передачі, в яких немає “кольору” або симпатії до того чи до іншого політика”, – говорить директор телеканалу ICTV Олександр Богуцький.

Даремно будували дві сцени – кандидати зійшлися на одній. І засипали один одного звинуваченнями, замаскованими в питання. Найемоційніший момент – коли обидва стають на коліна. Тільки дивляться в різні боки.

“Демократія завжди трішечки  – шоу, в демократії є деякий момент карнавального. Я, звичайно, дивився дебати. Чудово, що в Україні були справжні вибори, де ніхто не знав, хто переможе, і там, де були різні точки зору і різні позиції”, – каже Пітер Померанцев, старший аналітик Університету Джона Хопкінса.

Результат Володимира Зеленського – 73,23%, Петра Порошенка – 24,46%.

Від руки написаний на пергаменті, згортається в спеціальний тубус – так виглядає одне з останніх досягнень епохи Порошенко  – Томос. Це церковний документ про надання автокефалії (самостійності) Українській православній церкві. 5 січня його підписує Вселенський патріарх. Томос виставляють у Софії Київській.

“Передусім – це рух, який був спрямований на те, щоб задовольнити давні, я б сказала, вікові потреби віруючих українців, православних українців, які втратили свою незалежність і самодостатність в 17-му столітті”, – говорить релігієзнавець Людмила Филипович.

Втім отримання Томосу скоро затьмариться конфліктом: основою нової церкви була УПЦ КП, яка ще в 1992-му відокремилася від Москви. Через кілька місяців її патріарх Філарет відмовиться визнавати митрополита нової ПЦУ Єпіфанія головним.

А в 2021-му буде вимагати від президента отримати новий Томос – щоб не було залежності від Константинополя.

У 2019-му році Київ входить до трійки європейських міст з найдовшими заторами на дорогах. Попереду – тільки Стамбул і Москва.

Також саме в 2019-му Рада скоректує закон про трансплантацію і він, нарешті, “запрацює”.

Зона відчуження поблизу Чорнобильської АЕС – туди часто приїжджають знімальні групи. Одна з таких – американського каналу НВО. Вона в 2019-му випускає ігровий міні-серіал, отримує десять премій “Еммі”, високі рейтинги, захоплення і критику – але тільки не байдужість. Серіал так і називається  – “Чорнобиль”.

Серіал знову актуалізує тему Чорнобиля, чорнобильців і пам’яті про це. В цьому ж році СБУ опублікує раніше засекречені ще КДБ документи про трагедію. А в Прип’яті в п’ять разів збільшиться кількість іноземних туристів – до 100 тисяч осіб на рік.

Більше про головні події року дивіться у відео.

Прямий ефір