Нічна атака на Одесу і Миколаїв не є помстою РФ за удари по Кримському мосту: на важливі деталі звернув увагу Коваленко

Наслідки нічної атаки Росії на Одесу. Фото: t.me/Nazars_look

Атака ракетами “Калібр” і дронами-камікадзе в ніч на сьогодні, 18 липня, не є відповідною реакцією РФ на підрив Кримського (Керченського мосту). Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Недостатньо минуло часу для того, щоб підготувати такий наліт виключно як акт відплати, як російська пропаганда намагається це подавати. На акт відплати йде певний час, крилатим ракетам потрібно задати координати, побудувати маршрут, задати об’єкти. Аналогічно дронам-камікадзе потрібно дати координати та прокласти маршрут. І це тільки початкова стадія накопичення. Крім цього, ще має бути необхідна кількість боєкомплекту. На саму підготовку цього акту відплати у РФ має піти десь приблизно 48 годин”, — пояснив він.

Коваленко впевнений, що атака по Одесі та Миколаєву була заздалегідь підготовлена до розриву зернової угоди.

“Після того, як РФ розірвала зернову угоду, планувалося завдати удару саме по тих містах, які брали участь у ній, зокрема, по Одесі та Миколаєву”, — зауважив військово-політичний оглядач.

Також він звернув увагу, що удар, який було завдано в ніч на 18 липня, є стандартним, без застосування ракет Х-22 або Х-101, Х-555 тощо.

“Отже, це була спланована акція абсолютно під інше. А Кримський міст — ось так збіглося, і росіяни вирішили це пов’язати між собою. Але з іншого боку, це не скасовує, що за Кримський міст вони залишать без уваги, тому так чи інакше, але вони підготують якийсь терористичний акт у відповідь на той інцидент, який стався на Кримському мосту”, — вважає Олександр Коваленко.

Читайте також: До 70% забезпечення логістики російських окупантів здійснюється через Крим, — Мусієнко

Нагадаємо, так званий “глава” окупованого Росією Криму Сергій Аксьонов повідомив, що на Кримському (Керченському) мосту сьогодні, 17 липня, сталася “надзвичайна подія”, у зв’язку з чим рух на мосту зупинено.

Російська сторона в понеділок, 17 липня, направила Туреччині, Україні та ООН свої заперечення щодо продовження зернової угоди і де-факто припинила її дію.

Прямий ефір