Росія оголосила про припинення зернової угоди — це рішення абсолютно невиправдане, — Боррель

Завантаження продовольства на судна для експорту. Ілюстративне фото: mind.ua

Рішення Росії вийти із зернової угоди “абсолютно невиправдане” і є використанням голоду як зброї. Про це сьогодні, 17 липня, заявив глава Європейської дипломатії Жозеп Боррель перед зустріччю з лідерами країн Латинської Америки, повідомляє кореспондент FREEДОМ.

Він зазначив, що Євросоюз вирішуватиме проблему доставки українського зерна через “коридор солідарності” — сухопутний маршрут експорту української сільгосппродукції. 

“Мені дуже шкода говорити, що сьогодні Росія відмовилася продовжувати цю угоду. Це щось серйозне, що створить купу проблем для багатьох людей у всьому світі. З нашого боку ми будемо робити все, що можемо, аби зробити українське зерно доступним для людей, яких воно годує”, — резюмував Боррель. 

Зазначимо, російська сторона в понеділок, 17 липня, направила Туреччині, Україні та ООН свої заперечення щодо продовження зернової угоди і де-факто припинила її дію.

Крім того, посольство Росії в Білорусі передало Україні ноту, в якій заявило, що угоду має бути повністю припинено з 18 липня.

У РФ також заявили, що колективний Захід нібито “не збирався виконувати свою частину зобов’язань”, які стосувалися “дотримання російських інтересів” у межах зернового договору.

Читайте також: Туреччина може самостійно гарантувати безпеку “зернового коридору” й це поставить Росію в складнішу ситуацію — думка

Нагадаємо, 2022 року Чорноморську зернову ініціативу з одного боку підписала Україна з ООН і Туреччиною, з іншого — Росія з ООН і Туреччиною. 17 липня мала відбутися чергова пролонгація домовленостей. Але Росія для цього висунула нові вимоги щодо зниження санкцій, зокрема:

  • підключення “Россельхозбанка” до системи розрахунків SWIFT;
  • відновлення поставок у Росію сільгосптехніки, запчастин і сервісного обслуговування, що потрапило під західні санкції;
  • скасування обмежень на страхування і перестрахування російських суден із зерном і зняття заборони на їхній доступ у порти;
  • розблокування зарубіжних активів і рахунків російських компаній, пов’язаних із виробництвом і транспортуванням продовольства і добрив;
  • відновлення роботи аміакопроводу “Тольятті — Одеса”.
Прямий ефір