Навіть значне погіршення рівня життя в Росії не спричиняє внутрішнього протесту — чому, пояснив Яковенко

Росіяни. Фото: gettyimages.com

Життєві умови багатьох громадян Росії погіршилися, проте суспільне невдоволення не призводить до формування масового протесту через відсутність впливу громадської думки на політику держави. Таку думку сьогодні, 3 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив російський опозиційний журналіст, колишній депутат Держдуми РФ Ігор Яковенко.

“Загалом відбувається погіршення життя, вихід із зони комфорту, для багатьох людей різних соціальних верств життя погіршилося. Вище середнього рівня — відчувають дискомфорт від погіршення умов життя. Люди, які перебувають за межею бідності — провалюються в повне зубожіння. Тобто кожна соціальна група, за рідкісним винятком, стала почуватися гірше”, — сказав він.

Всупереч цьому, як він зазначив, в умовах безпосереднього погіршення якості життя практично всіх російських громадян не спостерігається формування внутрішнього протесту.

“У Росії повністю відсутній зворотний зв’язок. Жодна громадська думка не впливає на проведення курсу [країни] жодним чином. Ця зміна настроїв людей не перешкоджатиме реалізації подальших планів Кремля”, — акцентував соціолог.

Яковенко додав, що навіть можливе розширення агресії на європейські країни не відбудеться не стільки через внутрішні настрої в самій Росії, скільки через той факт, що російські збройні сили “загрузли в Україні”.

“Була б запасна армія, то президент Росії б напав, він здійснить будь-який акт агресії, який йому дозволяють його ресурси. Однак на громадську думку Путін не озирається. Немає зворотного зв’язку. Тиску на владу, такого інструменту в Росії немає”, — резюмував Ігор Яковенко.

Читайте також: Кремлівський “Майдан-3”, протести польських фермерів і розширення НАТО: підсумки тижня підбиваємо з Михайлом Подоляком

Прямий ефір