На Харківщині посилюють COVID-обмеження (ВІДЕО)

Фото Укрінформ

З понеділка, 6 грудня, у Харкові та області починає діяти карантин для нещеплених.

Про це інформує UA.

У Харківській області, яка зараз перебуває у “жовтій” карантинній зоні, без сертифікату про вакцинацію не можна буде потрапити до кіно, театру, кафе; відвідати басейн та спортзал, а також поїхати автобусом до іншої області. COVID-сертифікат можна замінити ПЛР-тестом, експрес-тестом або надати довідку про одужання після COVID-19.

У харківському кафе, візитівкою якого стали єноти, зараз готуються до введення нових правил. На вході – табличка, яка повідомляє, що весь персонал вакцинований. Із понеділка у відвідувачів почнуть запитувати сертифікати про вакцинацію або результати тестів на COVID-19. Чекають на спеціальний дозвіл, щоб людям дозволили спілкуватися з тваринами: єноти – єдині “співробітники” кафе, яких не вакцинували від корнавірусу.

“Ми зараз намагаємося зрозуміти, чи можна нам пускати людину до єнотів, якщо у неї немає сертифікату. Ми її одну пускаємо до єнотів, і вона там сама в ізольованому просторі перебуває, чекає. Якщо нам дадуть на це дозвіл, буде легше і зрозуміліше”. А якщо ні, то доведеться працювати за дуже важких умов”, – каже власник кафе з єнотами Марк Колесніков.

Відвідувачки кафе Ксенія та Анастасія не надто задоволені обмеженнями, хоча обидві вакциновані. Дівчата кажуть, щоб підтримувати малий бізнес під час карантину, готові частіше ходити до кафе.

“Не сказати, що я дуже задоволена обмеженнями, але я намагаюся ставитися до цього спокійно, тому що в будь-якому разі я ні на що не вплину і нічого не змінитися від моєї “злості””, – каже харків’янка Анастасія.

Готуються до роботи в нових умовах й у міському басейні. “Зливати воду” через посилення карантину не хочуть. Тут готують олімпійський резерв із плавання та приймають усіх охочих тренуватися. За місяць басейн відвідує 16 тис. харків’ян.

“Люди хочуть плавати і плаватимуть, робитимуть все, щоб не припиняти заняття в басейні”, – упевнений виконуючий обов’язки генерального директора басейну “Акварена” Михайло Кополовець.

Загалом, за словами харків’ян, до нових обмежень вони готові.

“Це нас убезпечить трішки від такої кількості смертей, які є у всьому світі, у мене сім’я”, – каже харків’янин Андрій.

“Наразі ера коронавірусу, і без вакцинування складно кудись піти, поїхати на відпочинок і так далі. Здебільшого всі дороги закриті, для комфорту самого себе (потрібна вакцинація, – ред.)”, – пояснює харків’янин Андрій.

Скоротиться і термін дії “жовтого сертифікату”. Замість 120 днів дають лише 30, щоби пройти повний курс вакцинації. У разі відсутності у відвідувачів або співробітників COVID-документів, власнику закладу загрожує штраф:

“Збільшилися штрафи і ми чекаємо, як це втілюватиметься в життя, але штраф не для людей, а для підприємств, що контролюватимуть відвідувачів та своїх співробітників, які повинні мати на руках відповідні сертифікати. Від 34 тис. до 170 тис. грн будуть штрафи саме для перевіряльників”, – коментує заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Михайло Черняк.

Зміни в Харківській області не торкнуться роботи банків, аптек, ветеринарних та продовольчих магазинів. Там поки що діятимуть колишні правила “жовтої зони”: масковий режим та дистанція.

Нагадаємо, МЗС не рекомендує відвідувати низку африканських країн через поширення штаму “омікрон”.

Читайте також:  Небезпека штаму “омікрон” – всі подробиці: “5 вопросов” з лікарем-інфекціоністом Віктором Петровим

Прямий ефір