Сумнівна легітимність Путіна: що це означає для світової спільноти, роз’яснив експерт Українського інституту майбутнього

Володимир Путін. Фото: gettyimages.com

Сумнівна легітимність Володимира Путіна не означає відмови від визнання світовою спільнотою російських послів або міністрів. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов, коментуючи ухвалення відповідної резолюції ПАРЄ.

“Це сумнівна легітимність. Але це не повна відмова від визнання Путіна або його послів, або його міністрів. Тому й торговельні відносини триватимуть, але вони обмежуються. Ми бачимо, що в кожному новому пакеті санкцій все більше й більше обмежуються навіть ті відносини, які ще рік тому вважалися непорушними. Тому резолюція, звісно, з нашої точки зору, ще досить м’яка. І національні уряди продовжують визнавати Путіна як чинного президента”, — сказав Попов.

На його думку, на запланованій у РФ на 7 травня “інавгурації” Путіна рівень представництва західних країн буде або нульовим, або якимось дуже символічним.

“Хоча представники країн глобального Півдня, я думаю, приїдуть. Хоча, знову ж таки, не всі, не в такій кількості, не на такому високому рівні, як хотіли б у Кремлі. Тобто це теж сигнал. Тобто всі ті резолюції і ПАРЄ, і Європарламенту, вони все-таки впливають на кожне конкретне рішення або Єврокомісії щодо санкцій, або ж кожного національного уряду щодо обмеження торговельних відносин”, — зазначив експерт.

Читайте також: “Такого у світі ще не було”: історичне голосування у ПАРЄ на підтримку України прокоментував голова литовської делегації

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи 17 квітня визнала нелегітимність Путіна як президента РФ.

Європейський парламент ухвалив резолюцію із засудженням порушень під час так званих президентських “виборів” у Росії та закликав обмежити контакти з Путіним.

Прямий ефір