Ми вступаємо в еру стратегічного стримування та непередбачуваності, — експертка про нарощування Китаєм військового потенціалу

Ілюстративний колаж: bosco-conference.com

Китай розглядає ситуацію навколо Тайваню як таку, яка потребує посилення військового потенціалу, і він вже цим займається. Завдання мінімум для Пекіна — “виштовхати” Сполучені Штати Америки з Азійського регіону. Він у ньому посилюватиметься, і ситуація ставатиме все більш напруженою. Про це сьогодні, 2 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказала експертка із питань Східної Азії, магістерка зовнішньої політики Наталія Плаксієнко-Бутирська.

Вона зазначила, що, по-перше, Китай, розуміючи, що поступається США за ядерним потенціалом, намагатиметься його вирівняти, зближуючись з Росією.

“З одного боку, він виступає за ядерне роззброєння у світі і про це багато говорить. Але розуміючи, що досягти ядерного роззброєння неможливо з огляду на те, що головним ядерним потенціалом володіють дві країни — Росія та Сполучені Штати, він розуміє, що йому треба посилюватись”, — коментує гостя ефіру.

Вона зауважує, що, за деякими оцінками, до 2035 року Китай може мати вже 1,5 тис. боєголовок. На думку експерти, допомагатиме йому в цьому Росія.

По-друге, Китай змушує посилюватись ситуація з Тайванем. Лідер КНР Сі Цзіньпін багато говорить про необхідність модернізації армії, і Китай уже став на цей шлях. Китайська армія має найбільший флот. А також, за словами гості ефіру, уважно дивиться на агресію РФ проти України, щоби підготуватися до сучасної війни: посилити космічний, супутниковий потенціал, отримати гіперзвукову зброю.

“Китай сподівається на те, що за допомогою Росії він розроблятиме і ті види зброї, які йому потрібні”, — коментує Плаксієнко-Бутирська.

Вона з жалем констатувала, що світ вступає в еру, як мінімум, 10-річчя стратегічного стримування та непередбачуваності, коли кожна країна нарощуватиме свій оборонний потенціал.

“Коли кожна зі сторін готується до війни, це в будь-якому випадку насторожує і, на жаль, вводить нас — ми не можемо сказати, це ера чи це 10-річчя — складних стосунків… Сі Цзіньпін дуже багато говорить про те, що країна повинна мати сміливість боротися, тобто мобілізує своє населення щодо того, що, можливо, країні доведеться вступити у військові дії. Зі свого боку, наприклад, американські генерали теж говорять про те, що можливе зіткнення між Китаєм та Сполученими Штатами”, — говорить Наталія Плаксієнко-Бутирська.

Вона додає, що через це ситуація ставатиме лише більш напруженою.

Читайте також: Сі готує Китай до війни: що це означає

Прямий ефір