Ми пам’ятаємо війни, коли епідемії косили цілі війська, — Маломуж про ситуацію в армії РФ

Микола Маломуж. Фото: apostrophe.ua

Міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив, що на війну проти України мобілізували вже 200 тис. росіян. Але об’єктивна кількість — близько 70-80 тис. Про це сьогодні, 5 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів генерал армії України та екскерівник Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж.

Він нагадав, що після 24 лютого з Росії виїхало до 3 млн людей віком до 50 років. Нова хвиля втечі чоловіків із РФ була спровокована оголошенням 21 вересня мобілізації.

“Першими виїхали ті люди, які бачили, до чого йде процес, вони заздалегідь знаходили зручніші канали для виїзду. Зараз це, звичайно, масова втеча, паніка навіть з жертвами, як свідчать відео”, — сказав Маломуж.

Тобто зараз у РФ склалася така ситуація, то “тягнути у військкомат” чоловіків залишається лише силою.

“Шойгу заявив, що мобілізували вже 200 тис. осіб. Але об’єктивно ми бачимо, що він закликав десь 70-80 тис., частину яких кидають на фронт, частину розподіляють по 80 навчальних центрах. Це ті, які підуть на фронт другим ешелоном. А ті, які зараз на фронті, вони, звичайно, або гинуть, або здаються в полон, або тікають”, — розповів Маломуж.

Після масового відправлення мобілізованих на фронт у мережі почали з’являтися їхнє відео — про відсутність екіпірування, про стару зброю, про відсутність медикаментів. Часто в таких відео вони розповідають про хвороби особового складу, особливо зараз, у прохолодну та дощову пору року.

“Така ситуація демонструє справжнє ставлення Кремля до своїх громадян. І закликають вони з повними порушеннями, і навіть непридатних до служби, хворих людей, з протипоказаннями. І потрапляючи на фронт без належного захисту, вони хворіють, причому масово, і за симптомами, можливо, на коронавірус. Тобто вже можна говорити про епідемію війни. А ми пам’ятаємо різні війни, коли епідемії косили цілі війська і вони програвали битви. Вони й так гарматне м’ясо, а у такому стані взагалі воювати не здатні. І плюс вони ж не мотивовані”, — пояснив генерал.

А не маючи ні підготовки, ні нормального озброєння, ні мотивації, ці мобілізовані не будуть ефективними бійцями на фронті. Як зазначив Маломуж, вони будуть лише цифрами у статистиці, яка подається Путіну.

Читайте також: Ніхто не дізнається, що здавання в полон було добровільним: про гарантії безпеки полоненим РФ з боку України говоримо з експертами

Прямий ефір