Київ вимагає запровадити IT-санкції проти РФ: проміжні результати роботи (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Україна закликає світову спільноту запровадити IT-санкції проти Російської Федерації. 3 листопада 2022 року Міжнародна санкційна група Єрмака-Макфола напрацювала докладний документ, де вказала всі ІТ-технології, які мають стати недоступними в Росії. В Офісі президента України наголосили, що інформаційно-комунікаційні технології, мікроелектроніка та інтелектуальна власність складають основу військового, військово-промислового комплексу та уряду Росії загалом, інформує FREEДОМ.

Керівник Офісу Президента України (ОПУ) Андрій Єрмак заявив, що жорсткі IT-санкції проти Росії — це те, що потрібно зробити негайно. Він зазначив, що війна Росії проти України вже стала найбільш технологічною в історії, саме тому необхідні санкції та інші рішення для ослаблення військового та економічного потенціалу агресора.

“Попри те, що багато країн, які наклали санкції, ввели обмеження на продаж військових компонентів та допоміжних систем для Росії, іноземне програмне забезпечення, послуги, технічна інфраструктура, інтелектуальна власність та інші менш матеріальні об’єкти поки що не підпадають під санкції чи обмеження. Саме тому наша експертна група взяла це питання в роботу та пропонує конкретні ефективні заходи”, — наголосив Єрмак.

Президент України Володимир Зеленський у своєму вечірньому відеозверненні 3 листопада заявив, що санкції в ІТ-сфері матимуть змогу послабити військовий потенціал російської агресії. За його словами, ІТ — це одна з опор повномасштабної війни Росії в Україні.

“IT використовується для ракетного та дронового терору, виробництва військової техніки, для кібератак та поширення дезінформації. Тобто це одна з опор російської війни проти України та свободи в усьому світі. Ми пропонуємо конкретний шлях, щоб зламати цю російську ІТ-опору. Впевнений, що виконаємо і це завдання — відповідні нові санкції проти Росії точно будуть”, — акцентував глава Української держави.

Група Єрмака-Макфола пропонує зацікавленим урядам заблокувати доступ до ІТ, які підтримують російську агресію та дозволяють Росії вести інформаційну та кібервійну проти України.

В Офісі президента пояснили, що російські боєприпаси, ракети, системи наведення, артилерія, оборонне озброєння, низка видів важкої техніки, танків, підводних суден базуються на іноземних компонентах чи технологіях виробництва.

“Після вторгнення в Україну 24 лютого Росія почала реквізувати іноземні ІТ- та мікроелектронні компоненти зі споживчих товарів для військових. Тому більше не існує різниці між ІТ-товарами та послугами, які постачаються в Росію для “громадянського” використання, та тими, що перепрофілюються для військового застосування проти України. Іноземні ІТ забезпечують російську військову та пропагандистську машини”, — з повідомлення Офісу президента України.

Розроблений групою Єрмака-Макфола документ містить аналіз сфер, щодо яких слід негайно запровадити санкції, пояснення, як це зробити та як відповідні технології підтримують військову інфраструктуру Росії та повномасштабну війну в Україні.

Головною рекомендацією документа є заклик заблокувати для Росії можливість використовувати або отримувати ІТ, що містять програмне забезпечення: мікропрограми та компоненти, виготовлені будь-якою країною, яка запровадила санкції.

Читайте також: Санкції проти пропагандистів та ідеологів війни: група Єрмака-Макфола готує нові документи (ВІДЕО)

Прямий ефір