Країни НАТО створюють пояс навколо Росії, у їхньому ставленні до загроз відбулася еволюція, — експерт із нацбезпеки

Ілюстративне фото: president.gov.ua

Відбулася найсерйозніша, суттєва еволюція готовності країн НАТО протистояти загрозам з боку РФ. Члени Північноатлантичного альянсу готові до швидкої відсічі і жорсткої реакції на агресію Росії. Таку думку сьогодні, 12 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив експерт з питань національної безпеки Іван Варченко.

“Країни НАТО створюють пояс навколо Росії, починаючи від Болгарії, Румунії і вгору до країн Балтії, Фінляндії. Їхнє ставлення до загроз зовсім інше, ніж було два роки тому. І сьогодні, я абсолютно впевнений, що якщо якийсь заблукалий літак, заблукале щось, що летить з боку Росії на території цих країн, буде в рази з більшою ймовірністю збито, знищено, посаджено і притягнуто до швидкої і якісної відповідальності, ніж два роки тому. Я в цьому абсолютно впевнений. І те, що значно швидше, агресивно, не роздумуючи, зараз деякі країни готові діяти, підіймають, зокрема, свою авіацію в разі ракетної загрози, хоча б навіть невеликої, невисокої, порівняно з Україною взагалі мізерної, мінімальної, це свідчить про готовність країн НАТО до швидкої відсічі, до жорсткої реакції”, — сказав він.

Експерт вважає, що це розуміє зараз Росія і роздумує, як, зокрема, використати цю ситуацію.

“Хоча їй і страшно. Але для Росії вигідно, розуміючи, що вона не витримає війни на виснаження з цивілізованим світом, якщо цивілізований світ, а я сподіваюся, цього ніколи не станеться, відмовиться від України, наприклад, а Україна сама постане перед таким викликом, що вона конкуруватиме з Росією у війні на виснаження без цивілізованого світу, Росія у своїх рожевих мріях цей сценарій бачить, що всі відмовляться, втомляться від України і скажуть: “Нехай далі сама”. Росії б цього дуже хотілося, але вона бачить, що цивілізований світ разом з Україною, вона б дуже хотіла програти не Україні, а саме країнам НАТО”, — заявив Варченко.

Тому, додав він, Росія йтиме на провокації, створюватиме провокаційні ситуації для того, щоб змусити відповісти якусь із країн НАТО.

“А ми розуміємо, 5-та стаття говорить про те, що будь-яка з країн НАТО в такій ситуації — це весь Північноатлантичний блок. Змусити, щоб потім можна було пояснити своїм росіянам, що “поки ми боролися з Україною, ми перемагали великими темпами, навіть під Авдіївкою і Куп’янськом у нас усе добре, і ми взагалі семимильними кроками йшли до того, щоб узяти Україну, але ось включилися країни НАТО”. Росія дуже хоче, щоб так сталося, щоб якась із країн НАТО відповіла, щоб можна було пояснити своїм росіянам, що вони борються проти всього НАТО. “Усе НАТО проти нас””, — каже експерт.

Тоді в Росії більше місця для маневру.

“Навіть для того, щоб відмовитися від подальшого ведення війни і, наприклад, увійти в перемовні процеси і сказати, що потрібно давати задній хід. Але такого подарунка не роблять країни НАТО. Тому, звісно, Росія провокуватиме, але водночас дуже і дуже обережно, розуміючи, що відповідь може бути жорстка і наскільки жорстка, що всі сценарії можуть поламатися”, — резюмував Іван Варченко.

Читайте також: НАТО готується до оборони від РФ — заходи (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше Варченко висловив думку, що до виборів президента РФ російським окупантам потрібні перемоги, адже вигадані пропагандою вже не працюють на суспільство. Кремлівські пропагандисти намагаються розповідати про масштабні плани, хрест на яких ставлять Сили оборони України. А імперські плани Путіна про захоплення світу звузилися до окупації всієї території Донецької та Луганської областей.

Читайте також: “По Росії буде удар у 500 ракет”: про план НАТО на випадок прямої агресії РФ розповів Ягун

Прямий ефір