“По Росії буде удар у 500 ракет”: про план НАТО на випадок прямої агресії РФ розповів Ягун

Росія та НАТО. Колаж: Facebook

На випадок, якщо РФ розв’яже війну проти країн НАТО, Альянсом розроблено сценарій дій у відповідь. Про це сьогодні, 8 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий і громадський діяч, генерал-майор запасу СБУ, заступник глави СБУ (2014-2015 рр.), директор Агентства реформування сектору безпеки, експерт із національної безпеки Віктор Ягун.

“НАТО розроблено сценарій ведення війни проти Росії, якщо щось трапиться, або вони (російські війська, — ред.) перейдуть кордон, або буде якась дуже серйозна конфліктна ситуація. Так от уся ця дія полягатиме, крім того, що буде піднята стратегічна авіація, буде залп близько 500 ракет. Щоб ви розуміли різницю, коли по хуситах вдарили перший раз було близько 100 ракет одночасно, плюс-мінус із розрахунком часу. То по Росії буде удар у 500 ракет”, — сказав він.

І насамперед, уточнив експерт, ці ракети пролетять по тих центрах, як вони називають, ухвалення рішень, у глибині Росії.

“Які точно росіяни не зможуть вчасно прикрити, тому що система ППО не може прикрити навіть від наших безпілотників. Росія про це знає, вони це все розуміють, і єдине, що їм залишається, це риторика ядерної держави, яка махає своєю дубиною”, — каже Ягун.

Але, зазначив генерал-майор запасу СБУ, фахівці вже не перший рік говорять про існування дуже великої ймовірності того, що в РФ частина ракет просто не злетить із шахт, ще якась частина може вибухнути просто на місці їхнього запуску.

“Про це знають офіцери, які служать у військах стратегічного стримування, і ще невідомо, чи натиснуть вони кнопки. Тобто чинників стільки, що ядерна зброя Росії може виявитися дійсно на такому ж самому рівні, як і рівень її армії, міф про яку розсипався в Україні”, — резюмував Віктор Ягун.

Читайте також: Технічно і технологічно Росія не готова до таких відкритих дій, — Ягун про сценарій нападу на країни НАТО

Нагадаємо, як розповіла засновниця Global Ukraine Foundation, докторка філософії (Франція) Віолетта Москалу, в Європі все частіше лунає думка про те, що необхідно готуватися до війни з Російською Федерацією, тому необхідно збільшувати бюджети та розвивати військову індустрію.

Прямий ефір