Вигадані перемоги РФ уже не працюють, для росіян у масовій пропаганді зробили “Берліни” з Куп’янська та Авдіївки, — Варченко

Іван Варченко. Фото: mvs.gov.ua

До виборів президента РФ російським окупантам потрібні перемоги, адже вигадані пропагандою вже не працюють на суспільство. Кремлівські пропагандисти намагаються розповідати про масштабні плани, хрест на яких ставлять Сили оборони України. А імперські плани Путіна про захоплення світу звузилися до окупації всієї території Донецької та Луганської областей. Таку думку сьогодні, 12 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив експерт з питань національної безпеки Іван Варченко.

“До президентських виборів їм потрібні перемоги, тому що, як показує російська практика, вигадані перемоги не дуже доброзичливо сприймаються російським суспільством. І навіть при тому, що воно готове аплодувати абсолютно фейковим, вигаданим новинам, сценаріям і стратегіям російським, то ці оплески вже не такі гучні, як були раніше, коли можна було все, що завгодно, розповідати і слухати вдячну аудиторію з відповідними захопленими оцінками. Сьогоднішня дійсність, що виходить із фронту, а саме сотні й тисячі трун, які приходять до Росії, роблять громадян РФ більш обережними в оцінці оптимізму, що випромінюється з усіх щілин, холодильників і телевізорів”, — сказав він.

Оскільки, вважає Варченко, росіяни розуміють, що під каток цього оптимізму на теренах України можуть потрапити їхні рідні та близькі, і це справляє враження, хоча не таке швидке, як би цього хотілося.

“Водночас російська соціологія, хоча й сильно перекручена російською пропагандою і тоталітарною системою, демонструє, що якась частина російського суспільства починає замислюватися. Тому, звісно ж, вони намагатимуться здобути якісь реальні перемоги, які буде підтверджено, наприклад, міжнародними верифікованими джерелами, такими як DeepState, те, на що можна буде сказати, що не тільки пропаганда, Путін або Пєсков, або Скабєєва про це сказали, а й навіть американська, британська розвідки підтверджують, що ми взяли цей населений пункт. З українських Авдіївки, Куп’янська вони зробили своєрідні “Берліни” в масовій пропаганді. Вони кажуть, що саме це ключові пункти, якщо їх візьмуть, то далі все буде добре, далі буде просування, малюють великі червоні стрілки, куди і як просуваються, і тут уже до реального Берліна, Нью-Йорка і Лондона ці стрілки простягаються. На шляху до Берліна, Лондона і Нью-Йорка стала з одного боку Авдіївка, а на півночі — Куп’янськ”, — каже експерт.

Разом із цим, за його словами, темпи, з якими просуваються російські окупанти, дуже далекі від завдань, які ставлять російське політичне керівництво, і які підтримують пропагандисти.

“Зрозуміло, що плани Росії визрівають у головах у тих, хто себе називає російськими державними діячами, елітою і великими воєначальниками, але ці плани дуже жорстко коригуються іноді з результатом навпаки українцями. Тому зрозуміло, що вони можуть малювати скільки завгодно взяття Донецької та Луганської областей, але ці плани разом із “Києвом за три дні” і “Україною за два тижні” просто найжорстокішого фіаско зазнали навесні 2022 року, після цього ще кілька разів були радикально скориговані під час операції зі звільнення північної частини України, Харківської та Херсонської областей щодо відкидання ворога під час наступальної операції, коли було показано, що російська армія пішла в глуху оборону і навіть не подумувала про те, щоб масштабно якимось чином формувати наступальні операції”, — розповів Варченко.

Тож зрозуміло, констатував він, що й сьогодні пропаганда намагається розповідати про великі масштабні плани, але на заваді цим планам стоїть український воїн у Куп’янську, під Бахмутом, під Авдіївкою, на лівому березі Дніпра в Херсонській області, на півдні Запорізької області.

“І ми розуміємо, що росіянам не вдасться реалізувати плани, якими б вони не намічалися. Взяття Донецької та Луганської областей разів 10 цей план звучав, це програма мінімум, до якої зійшло все російське бажання взяти весь світ. Зараз вони розповідають про те, як вони швидко і бадьоро візьмуть що-небудь, але поки що вони дуже довго і важко для себе, з втратами десятків тисяч своїх солдатів беруть щось під Херсоном, Авдіївкою, Куп’янськом, і це щось — точно не те просування, про яке вони говорили”, — резюмував Іван Варченко.

Читайте також: Як змінилася ситуація після збиття російського А-50 над Азовським морем, проаналізував авіаексперт

Нагадаємо, за даними Генштабу ЗСУ, втрати російської окупаційної армії в особовому складі від початку повномасштабного вторгнення до України сягають 396 тис. осіб. Лише за останню добу ліквідовано 790 окупантів, а також десятки одиниць військової техніки та озброєнь ворога.

Прямий ефір