НАТО готується до оборони від РФ — заходи (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: president.gov.ua

Генсек Альянсу закликає держави-члени блоку готуватись до тривалої конфронтації з Російською Федерацією. Єнс Столтенберг переконаний: країни НАТО мають розвивати свій військово-промисловий комплекс і нарощувати виробництво озброєнь, повідомляє FREEДОМ.

НАТО побоюється розширення російської агресії на інші країни. У коментарі німецькому телеканалу N-TV генсек Альянсу закликав збільшити виробництво озброєнь. Насамперед, щоб допомогти Україні.

“Нам необхідно швидше відновлювати та розширювати нашу промислову базу, щоб ми могли збільшити постачання в Україну та поповнити власні запаси… Це означає перехід від повільного виробництва у мирний час до швидкого виробництва, як того вимагає конфлікт… У країнах із ринковою економікою виробникам зброї потрібні підписані контракти, щоб вони могли нарощувати виробництво”, — заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у коментарі німецькому телеканалу N-TV.

Столтенберг упевнений: Путін готує економіку держави до тривалої війни. Саме тому важливо, щоб країни НАТО прискорили формування замовлень для європейських оборонних компаній.

“Під час допомоги Україні, коли Європа нарощує виробництво і боєприпасів, і артилерійських систем, ПРО, ППО, бронетехніки тощо, насправді Європа допомагає собі. Оскільки одночасно створюються виробничі потужності, ланцюжки, які дозволять різко наростити виробництво на користь збройних сил країн НАТО”, — пояснив директор New Geopolitics Research Network Михайло Самусь.

З січня 2024 року про те, що Російська Федерація може напасти на інші держави в Європі, кажуть політики у Швеції, Норвегії, Данії та Німеччині. Розходяться лише у передбачуваних термінах початку агресії. У Берліні вважають, що конфлікт може розпочатися протягом п’ятьох-вісьмох років. Копенгаген менш оптимістичний.

“Не можна виключати, що протягом трьох-п’яти років Росія випробуватиме статтю 5 і солідарність НАТО. Це не було оцінкою НАТО у 2023 році. Це нове знання, яке виходить на перший план зараз. Потенційно Росія має бажання зробити це. Тепер вони також можуть отримати можливість мати військовий потенціал раніше, ніж ми очікували. Є підстави для щирого занепокоєння”, — заявив міністр оборони Данії Троельс Лунд Поульсен в інтерв’ю газеті Jyllands-Posten.

Щоб убезпечити себе від агресії Росії, Румунія дозволила розгортання сил НАТО високої готовності на території держави у разі серйозних загроз. Про це у листі до парламенту країни повідомив президент Румунії Клаус Йоханніс. Союзники розуміють, що не можна допустити, аби Російська Федерація перемогла у війні проти України. Адже в цьому випадку зупинити Путіна буде значно складніше. Тому європейська допомога Києву збільшуватиметься, впевнені експерти.

“Зараз ми не можемо сподіватися на пряму допомогу НАТО, але те, що країни Європи нарощуватимуть допомогу, навіть за умов відсутності допомоги США — це точно”, — вважає директор New Geopolitics Research Network Михайло Самусь.

З 22 січня НАТО проводить найбільші за останні десятиліття чотиримісячні навчання. У них беруть участь 90 тис. військових із 32 країн. Залучені понад 50 кораблів, понад 80 винищувачів, гелікоптерів та безпілотників, а також не менше тисячі бойових машин. Завдання маневрів — відпрацювати можливі сценарії нападу Росії на держави Альянсу.

Читайте також: Росія має можливості для повітряних провокацій на східному фланзі НАТО: реакцію прокоментував експерт

Прямий ефір