Як змінилася ситуація після збиття російського А-50 над Азовським морем, проаналізував авіаексперт

Ілюстративний скріншот: t.me/Zaluzhnui

Після того, як Повітряні сили Збройних сил України (ЗСУ) знищили російські літаки дальнього радіолокаційного виявлення (ДРЛВ) та управління А-50 і командний пункт Іл-22 над Азовським морем у січні, у РФ залишилося п’ять А-50У, найсучасніших, які дають змогу контролювати повітряний простір України. Про це сьогодні, 12 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів авіаційний експерт, колишній інженер-випробувач конструкторського бюро “Антонов” Костянтин Криволап.

“Такі помилки, яких вони припускалися з А-50 і Іл-22, вони, напевно, найближчим часом не допускатимуть. Їхні літаки Су-35, Су-34 для того, щоб скинути бомби, змушені долітати хоча б 30-40-50 км до лінії фронту. Вони були спочатку дуже сильно перелякані, коли збили поспіль три Су-34, а наступного дня ще під Бердянськом Су-30 і Су-34. Вони тоді були сильно перелякані, намагалися в цьому питанні розібратися. Під час якраз цієї спроби розібратися і були вражені А-50 та Іл-22. Зараз вони ніби трошки заспокоїлися. А-50 продовжує баражувати”, — розповів він.

Коментуючи інформацію, що у РФ літаків А-50 залишилося 8 штук, експерт пояснив, що насправді п’ять.

“Концерн “Вега”, який займається радіотехнічним господарством, поставив 7 комплексів. З них двоє збиті. Тобто залишилося зараз п’ять А-50У, найсучасніші, які дозволяють контролювати повітряний простір України. Щоб забезпечити цілодобове спостереження, треба, щоб як мінімум три літаки постійно були готові до польотів. А як же контролювати Арктику, де є великі амбіції, а як контролювати ситуацію в Балтійському морі? Це для них зараз дуже велика проблема. Постачання комплектації “Вега” зараз забезпечити не може, тому що там дуже багато комплектації було саме американського виробництва”, — сказав Криволап.

Читайте також: У Росії за час повномасштабної війни вийшла з ладу половина цивільних літаків, — авіаексперт

Нагадаємо, за даними Генштабу ЗСУ, за час повномасштабної війни українські захисники знищили 332 російських літаки і 325 вертольотів.

Прямий ефір