Генератори, пелети, “Заряджайзери” і не лише: українці готуються до зими та зберігають оптимізм

"Пункт незламності". Фото: dsns.gov.ua

Лише 14% українців готові залишити свої оселі у випадку повного блекауту, повідомляє дослідницька компанія Gradus Research. Дві третини опитаних мають намір залишатися на своїх місцях проживання цієї зими. Про те, чому більшість українців зберігають оптимізм у підготовці до зими, незважаючи на російські масовані атаки — у матеріалі кореспондентів FREEДОМ.

З початком холодів кремлівський режим умисно збільшив кількість масованих ракетних атак по Україні. Їхньою головною метою є об’єкти критичної інфраструктури, проте часто під роздачу потрапляє і житловий фонд.

Лише від вибуху однієї ракети у Вишгороді Київської області загинули 5 людей. Ще 20 отримали поранення. Три будинки сильно пошкоджені. Росія буквально забрала у десятків людей все. Окрім віри у перемогу.

“Я тепер офіційно безхатько. Так само, як і всі, я не один такий. Але тримаємось. Бо ми — сила. Ми переможемо”, — говорить житель Вишгорода Федір.

Ракетним терором Кремль хоче змусити Україну сісти за стіл перемовин. На думку Москви, громадяни, які зневірилися, натиснуть на владу. Але така тактика приречена на провал.

Чимало українців почали готуватися до зими задовго до перших масованих обстрілів. Наприклад, Олексій, житель Київщини, купив дрова ще влітку.

“Тут у нас твердопаливний котел. Працює на дровах. Нині ось працює. Гріє бак — тепло акумулятор. І від нього вже йде насос — веде тепло, воду по всьому будинку”, — розповів він.

Навіть під час аварійних відключень, вдома в Олексія залишається світло, тепло та вода. Тепер чоловік радить іншим українцям, як підготувати житло до зими.

“Перше і найголовніше — я вважаю, що це таки генератор. Що б було якесь більш стабільне і довгострокове джерело енергії. А далі вже акумуляторні батареї з інвертором, щоб можна було заряджати. Це вже якась незалежність та дешевше рішення. Генератор не доведеться ганяти весь день”, — розповів Олексій.

Найчастіше через атаки Росії в будинках українців зникає електрика. Однак, від нього залежить також подача води та тепла. Офіційна влада рекомендує громадянам тримати вдома запас питної води, теплі речі та кілька заряджених акумуляторів на випадок, якщо з наслідками атаки не вдасться впоратися швидко. Українці до рекомендацій ставляться серйозно. І оптимізму не втрачають.

“Павербанк є обов’язково. Я вам більше скажу: гірлянду купила на USB, бо від павербанку можна освітлити всю кімнату, коли вимикають світло”, — говорить мешканка Києва.

“У мене приватний будинок. Пелети закупив, дрова та дизель-генератор. Ми всіх переможемо, а нас не перемогти нікому. Із позитивом готуюся до зими, звісно”, — поділився мешканець столиці Олександр.

На випадок повного блекауту по всій Україні також встановили 4 000 спеціальних “пунктів незламності”. Кожен може одночасно прихистити до 400 осіб. У пунктах завжди є тепло, вода та світло. Схожу ініціативу також запустив український бізнес.

Подібний пункт вже облаштували в одному із Київських ТРЦ. Навіть під час аварійних відключень електрики світло тут подається безперебійно. Тому кожен відвідувач може зігрітися та підзарядити телефон.

Такі “Заряджайзери” відкриті у 70 будівельних супермаркетах по всій країні. У мережі наголошують, що така взаємодопомога між бізнесом, державою та громадянами багато свідчить про українців як націю.

“Я думаю, що в цей скрутний період дуже важливо, щоби бізнес включався у цю допомогу. І щоб люди відчули руку допомоги, яку бізнес простягає. Чому? Адже бізнес має переважно трохи більше можливостей — наприклад, великі, потужні генератори, які важко купити звичайним громадянам. Ми це розуміємо. Дуже багато торговельних центрів та бізнесів скорочують споживання електроенергії. Але за рахунок цього скорочення ми якраз і можемо частку енергії віддати людям”, — зазначає PR-директорка групи компаній “Епіцентр” Юлія Чудновець.

Попри російський ракетний терор і постійний звук сирен, українці вірять, що держава рухається в правильному напрямку. Так, згідно з соціологічним дослідженням, проведеним Київським міжнародним інститутом соціології, 88% українців вважають, що через 10 років країна буде членом Євросоюзу, а 96% готові терпіти труднощі у найближчі роки задля подальшого процвітання своєї країни.

Читайте також: “Не бояться холоду, темряви, терористів”: як Україна долає наслідки масованих російських обстрілів

Прямий ефір