Є тепло, електрика, інтернет, вода — для українців цілодобово працюють “Пункти незламності” (ВІДЕО)

"Пункт незламності". Фото: t.me/tymoshenko_kyrylo

В Україні вже розгорнуто понад 4 тисячі “Пунктів незламності” і їхня кількість продовжує зростати. Про це повідомив заступник керівника Офісу президента України Кирило Тимошенко. За 5-7 годин вдалося розгорнути основну мережу з 90% наявних пунктів. Залишилося ще розгорнути трохи більш як 100, повідомляє FREEДОМ.

Пункти забезпечують громадян теплом, електроенергією та інтернетом. Працюють цілодобово і в них можна залишатися після комендантської години.

Знайти місце розташування “Пунктів незламності” у своєму місті можна на електронній карті на сайті за адресою nezlamnist.gov.ua. Під час вибору на карті можна подивитися його точну адресу і перевірити наявність інтернету. Також на карті позначені супермаркети, АЗС, банки та інші заклади з генераторами, у яких можна погрітися і безплатно зарядити мобільні телефони.

“Поруч живу. Постійно ходжу цією дорогою, побачив, що є пункт такий. Сьогодні зранку, на жаль, уже повністю сіли батареї на телефонах, тому змушений звернутися. Здорово, що поставили такі пункти, людям дуже допомагає. Так, у принципі, все нормально”, — розповів житель Миколаєва Олександр.

18 таких пунктів організували в Дніпропетровській області. 6 із них — у самому Дніпрі. У них можна під’єднатися до Wi-Fi, зарядити телефони, зігрітися і набрати технічної води. Без електроенергії місто залишилося від 15 години 23 листопада. Мобільного зв’язку немає, інтернет працює з перебоями. Але, попри це, сьогодні практично всі магазини працюють. Хто на генераторах, а хто й при свічках. Там, де стоять генератори, пускають громадян заряджати телефони. Також у Дніпрі на маршрути частково вивели електротранспорт.

“До мобільного “Пункту незламності” можуть приходити люди цілодобово. Можуть зігрітися, випити гарячого чаю, є інтернет, вода. Зранку дуже багато людей”, — повідомив начальник пожежно-рятувальної частини Максим Зозуля.

“Тримаємося, звичайно. Але без світла дуже важко, без телефонного зв’язку дуже важко, тому що я не можу зателефонувати батькам. Чоловік знайшов цей пункт, тому приходимо сюди за водою звичайною і Wi-Fi, і підзарядка тут теж є. Тому, я думаю, все буде добре, тримаємося”, — поділилася жителька Дніпра Анастасія.

У Запоріжжі відкриваються “Пункти незламності” на випадок, якщо світла в місті не буде більше ніж 24 години. У них передбачається наявність тепла, води, освітлення, інтернету, живлення для мобільних, місця для відпочинку, аптечки, забезпечення мам і дітей. У планах є ще обладнання їх системами супутникового зв’язку Starlink. Працюватимуть вони цілодобово і безплатно, попри аварійне відімкнення електроенергії.

Читайте також: “Не бояться холоду, темряви, терористів”: як Україна долає наслідки масованих російських обстрілів

Нагадаємо, українська енергосистема зазнала збитків на 70 млрд грн внаслідок російських атак 23 листопада. На цьому наголосив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Близько 70 бригад і понад тисячі фахівців займалися і займаються ліквідацією ударів 19 ракет по українській енергетичній інфраструктурі. Енергетики одразу нагадали, що українці можуть приходити до найближчих “Пунктів незламності”, де є світло та інтернет. Аварійні відімкнення — вимушений крок, щоб уникнути розбалансування системи, заявив прем’єр-міністр України.

Читайте також: “Усе працює незалежно від того, що вирішив Путін”: жителі Києва та області показали, як живуть без електрики (ВІДЕО)

Прямий ефір