“Не бояться холоду, темряви, терористів”: як Україна долає наслідки масованих російських обстрілів

Ілюстративне фото: kyiv.comments.ua

Десять мирних жителів загинули, ще 36 постраждали внаслідок російського ракетного обстрілу території України 23 листопада, за даними Міністерства внутрішніх справ України, повідомляє FREEДОМ.

Найбільше втрат серед мирного населення на Київщині: там ракета потрапила у житловий будинок.

“Від безсилля росіяни воюють із лікарнями, мирним населенням та немовлятами”, — так відреагував на російські обстріли України головнокомандувач Збройних сил Валерій Залужний.

Через ракетні російські обстріли всі атомні станції та більшість теплових і гідроелектростанцій були тимчасово знеструмлені. Зокрема, енергоблоки Південноукраїнської, Рівненської, Хмельницької та Запорізької АЕС повністю відключено, повідомляє “Енергоатом”. Майже вся Україна залишилася без світла та водопостачання.

“Відбуваються аварійні відключення. Відсутність електроенергії може вплинути на тепло- та водопостачання. Енергетики вже працюють і роблять усе можливе для якнайшвидшого відновлення електропостачання. Але, зважаючи на масштаби пошкоджень, нам знадобиться час. Проте росіянам не вдасться залякати українців. Українці не бояться холоду. Українці не бояться темряви. Українці не бояться терористів. Ми їх перемагаємо — спільними зусиллями, кожен на своєму робочому місці. Довіряйте енергетикам, вірте ЗСУ!” — йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства енергетики України.

Станом на вечір 23 листопада без світла та води залишалося 80% киян та майже вся Київська область. Критична інфраструктура, зокрема лікарні, працювали на генераторах. На дизель-генератори перейшов і Львів. Серйозно було пошкоджено інфраструктуру в Чернігівській та Харківській областях. У Харкові не працювало метро та інший електротранспорт, в області були великі проблеми з водою та світлом.

“Ми зараз докладаємо всіх зусиль, щоб за цю ніч відновити енергопостачання. Наші комунальні служби, наші енергетики працюватимуть цілодобово для того, щоб було відновлено енергопостачання міста Харкова. Спочатку критична інфраструктура, потім житлові будинки. Нам доведеться перезапустити опалення. Я звертаюся до всіх харків’ян. Жодної паніки! Ми з вами переживали й важчі часи. Переживемо і це”, — сказав міський голова Харкова Ігор Терехов.

По всій Україні працював з перебоями й стільниковий зв’язок, мережа перевантажена. Найбільші проблеми з доступом до інтернету були у Полтавській області, там трафік становив лише 7% звичного рівня. Складна ситуація також у Черкаській та Миколаївській областях, Одесі, Житомирі. В “Укренерго” також нагадали, що в Україні запускають роботу “Пункти незламності”, де є електрика, інтернет, мобільний зв’язок, вода, тепло та аптечка. Вони працюють цілодобово, карту пунктів можна переглянути на сайті компанії.

Читайте також: Занурити в темряву Україну не так просто, але від країн-союзників потрібні системи ППО, — Плачков

Прямий ефір