“Гарматне м’ясо” для нових армій та дивізій Кремля: що чекає на жителів Росії (ВІДЕО)

ЗС РФ. Фото: ТАСС

Після президентських псевдовиборів міністр оборони РФ Сергій Шойгу оголосив про нововведення в російській армії — формування двох нових армій та 14 дивізій. Хоча, на думку аналітиків Інституту вивчення війни, Москві не вистачає робочої сили, військової інфраструктури та можливостей для підготовки кадрів, щоб їх укомплектувати, повідомляє FREEДОМ.

Дві загальновійськові армії та 30 з’єднань, у тому числі 14 дивізій та 16 бригад, Росія планує сформувати до кінця року. У грудні 2023-го Путін підписав указ про збільшення чисельності Збройних сил РФ до 2 млн 200 тис. осіб.

“До початку вторгнення в Україну штатна чисельність Збройних сил Російської Федерації становила 1 млн 900 тис. осіб, включаючи 1 млн 10 тис. військовослужбовців. Таким чином, двома указами сукупно Путін збільшив її більш ніж на 300 тис. осіб — приблизно стільки ж, за західними даними, вбитими та пораненими втратили російські війська в Україні”, — пише видання The Moscow Times.

Масштабні втрати на війні Росії проти України можуть спонукати Кремль активніше діяти у питаннях мобілізації. За оцінками експертів, якщо Москва вирішить діяти відкрито, зможе призвати до 500 тис. осіб.

“Для поповнення втрат можуть провести обмежену [мобілізацію]. Тобто призивати по 20-30 тис. на місяць для негайного відправлення на фронт. Але можуть зважитись і на більше. Вони озвучували 300 тис. за два місяці, я в це не вірю. Набрати, навчити та озброїти за такий термін вони не встигнуть”, — вважає керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко, якого цитує “РБК-Україна”.

Після псевдовиборів Кремль може змінити законодавство, щоб забезпечити масштабнішу мобілізацію. Наприклад, Держдума вже підтримала законопроєкти, які дозволяють засудженим за зґвалтування укладати контракти із Міністерством оборони Росії, повідомляє Moscow Times. Таким чином ще одну категорію російських засуджених відправлять на війну проти України. Те, що нинішні методи вербування не забезпечують потреби російських генералів у “гарматному м’ясі”, — факт, кажуть експерти.

“Можливо, 100, 150, 200 тис. людей ще спробують набрати. Але люди йдуть тяжко, люди йдуть важко. Гроші пропонують дурні, але з кожним разом все важче. Можливо, ці люди будуть потрібні на ротацію, тому що ротації в російській армії теж немає… І, звичайно, це фінансування ВПК, це ще більше грошей, це виробництво ще більшої кількості боєприпасів, це ФАБи-3000 — тритонні бомби”, — каже військовий аналітик, співробітник СБУ (2004–2015 рр.) Іван Ступак.

Вербування іноземців, як і раніше, залишається ще одним способом поповнення російської армії. Центральне бюро розслідувань Індії розкрило діяльність мережі вербувальників, жертвами яких стали десятки людей. Точна кількість іноземних громадян у російській армії невідома. Багатьох обманом чи силоміць змусили підписати контракти з Міноборони РФ. Жертвами обману часто стають молоді чоловіки, які відгукнулися на рекламу еміграції чи вигідної тимчасової роботи у Росії.

Читайте також: Під час весняного призову в РФ “під каток” потрапить величезна кількість росіян — подробиці від фонду “Ідіть лісом”

Нагадаємо, у 2023 році кількість чоловіків з інвалідністю у РФ зросла на 30% порівняно з 2022-м. За даними Фонду пенсійного та соціального страхування, у 2023-му в Росії зареєстрували 2,17 млн чоловіків з інвалідністю віком від 31 до 59 років, і ще 290 тис. осіб — віком від 18 до 30 років. Це рекордний показник за останні вісім років.

Читайте також: Прихована мобілізація, електронні повістки, вербування ґвалтівників: які методи застосовує РФ, щоб затягнути на війну проти України більше росіян (ВІДЕО)

Прямий ефір