Фінансова допомога Україні від країн Заходу на соціальні питання: про джерела надходження коштів розповів Попов

Ігор Попов. Фото: pravda.com.ua

Україна отримує фінансову допомогу з кількох фондів. Найсистемніша — пряма бюджетна допомога близько 1,5 млрд дол. на місяць від уряду США та 1,5 млрд євро від Європейського Союзу. Це дозволяє Україні фактично закривати касовий розрив. Про це сьогодні, 4 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт Українського інституту майбутнього, президент аналітичного центру “Політика” Ігор Попов.

Він звернув увагу, що ці гроші не використовуються на ведення військових дій і оборонні витрати, а покривають соціальні потреби.

“Дуже важливо, що за цими обсягами на зустрічі в Хіросімі ухвалили рішення продовжити чинні програми на 2024 рік. Ми розуміємо, що навіть якщо війна закінчиться 2023-го, то наша економіка ще не запрацює”, — пояснив Попов.

Також експерт повідомив про окремі програми секторальної муніципальної допомоги.

“І, звісно, окреме питання — це великий фонд відновлення України, куди, як ми сподіваємося, буде зроблено як внески країнами-партнерами, так і буде внесено гроші як репарації від Російської Федерації. На сьогодні є певний прогрес у цьому питанні: на Генеральній асамблеї ООН ухвалено резолюції на підтримку створення такого фонду багато в чому за зразком фонду, що був створений після нападу Іраку на Кувейт 1991 року. Тоді кілька десятків мільярдів доларів було виплачено за скоєні руйнування”, — розповів він.

Крім того, Попов зазначив, що є кілька перших судових рішень у низці країн Заходу про те, що відсотки від заморожених російських активів можна вже використовувати для відновлення України.

Читайте також: Економіка України справляється з ризиками, хоч і залежить від міжнародної фінансової допомоги, — Пендзин

Нагадаємо, Україна допоможе своїм громадянам відновити пошкоджене внаслідок російських обстрілів житло. Власники зможуть отримати фінансову компенсацію на ремонт, подавши заявку в інтернеті.

Прямий ефір