“Друга армія світу” нагадує легкий піхотний підрозділ із дефіцитом техніки, — Гетьман

Знищена російська техніка. Фото: Facebook/93 ОМБР

Російська армія поступово вичерпує запаси артилерії. Військово-промисловий комплекс РФ може виробляти не більше ніж 900 одиниць важкої техніки — близько 450 танків і 450 БМП. На фронті сьогодні перебуває не менше 6 тис. одиниць важкої броньованої техніки. Про це в прямому ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 7 травня, заявив військовий аналітик Олексій Гетьман.

За його словами, у російської армії було багато важкої техніки, артилерії на початок повномасштабного вторгнення в Україну, але, з огляду на втрати, все це закінчується.

“Їхня промисловість може виробляти на рік не більше ніж 900 одиниць важкої техніки. Це близько 450 танків і 450 БТР або БМП. Це близько 20-25 танків на місяць. Тому за таких втрат, яких вони зазнають, рано чи пізно важка техніка мала почати закінчуватися”, — зазначив Гетьман.

Зараз, каже він, армія РФ дістає техніку зі стратегічних запасів. Але розконсервовані машини часто потребують ремонту або модернізації.

“На сьогодні вони виймають техніку зі складів стратегічного зберігання. Це старі танки Т-55, Т-54, про що ми вже багато чули. Крім того, є інформація, що вони збираються десь діставати, не знаю, в музеях напевно, танки Т-34, танки ІС (“Иосиф Сталин”), танки КВ (“Климент Ворошилов”). Це говорить про те, що за всієї нібито великої потужності “другої армії світу” рано чи пізно за таких втрат у них важка техніка теж закінчиться. Поки що на лінії фронту перебуває не менше ніж 6 000 одиниць важкої техніки. Але це вже все, що у них залишається, практично весь мотлох, який вони зібрали”, — зазначив аналітик. 

Він наголосив, що за таких втрат у них просто немає сил вести активні бойові дії.

Гетьман також уточнив, що на консервації в РФ перебувало приблизно 10-15 тис. танків. Однак привести до ладу вони можуть далеко не всі.

“Вони можуть із п’яти, наприклад, зліпити один приблизно. А це виходить десь 3 000 одиниць саме старої техніки реально поставити знову в стрій. Чому з п’яти зліпити один? Тому що техніка зберігалася просто неба, багато чого крали. Були випадки, коли почалася розконсервація і техніку треба було ставити в стрій, деякі командири, які займалися охороною складів, навіть закінчували життя самогубством, розуміючи відповідальність, яка на них лежить”, — зазначив гість ефіру.

На сьогодні в них уже не вистачає техніки, аби забезпечити ту кількість мобілізованих, яких вони поставили до строю згідно зі штатним розкладом, каже Гетьман.

“Російська армія вже швидше нагадує легкий піхотний підрозділ із невеликою кількістю важкої техніки. Так воно так і повинно було бути. Ця техніка повинна була закінчитися”, — резюмував він.

Читайте також: В армії РФ техніка ще є, але все більше на полі бою трапляються старі моделі — деталі

Нагадаємо, від початку повномасштабного вторгнення Росія втратила вже понад 194 тис. солдатів.

Прямий ефір