До цього війна була в телевізорі, тепер вона прийшла у кожну сім’ю: наслідки мобілізації у РФ оцінив Яковенко

Ігор Яковенко. Скріншот: uatv.ua

Рішення Кремля про мобілізацію резервістів викликало невдоволення громадян РФ і лише прискорило крах путінського режиму. Таку думку сьогодні, 24 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив російський журналіст, соціолог Ігор Яковенко.

В опублікованому указі президента РФ про мобілізацію не вказана кількість резервістів, якими планують поповнити російську армію. Міністр оборони РФ Сергій Шойгу озвучив план 300 тис. мобілізованих. При цьому указ президента Путіна містить засекречений сьомий пункт, у ЗМІ вже з’явилася інформація, що в ньому йдеться про заклик 1 млн резервістів.

“300 тис. мобілізованих — це брехня. Путін бреше завжди. Нагадаю, що 8 березня він пообіцяв не використовувати резервістів та призовників у війні проти України, що воюватимуть фахівці, професіонали. При цьому плани Кремля всім відомі: поставити під рушницю, призвати до армії понад 1 млн росіян”, — підтвердив Яковенко.

Більшість громадян РФ, за його словами, не хочуть воювати.

“Це проявляється яскраво. Адже до цього війна була у телевізорі. У Росії її війни не було. Але після указу Путіна про мобілізацію росіяни відчули цю війну на собі. Кожен росіянин. Тому що війна прийшла у кожну російську родину”, — сказав експерт.

Соціолог додав, що у військовому резерві Росії налічується 25 млн осіб.

“Думаю, 300 тис. вдасться зібрати. Навіть попри те, що це будуть люди непідготовлені, гарматне м’ясо. Проте, ефект на лінії фронту це дасть. Можливо, призведе до мікроскопічних успіхів. Але, зрештою, це призведе до політичних наслідків. Прискорить крах фашистського режиму”, — міркує він.

Так, у Росії вже відзначається зростання протестного руху проти путінської мобілізації. Але Яковенко не вірить, що нинішнім російським вулицям вдасться скинути режим. Причина в тому, що у РФ дуже потужний силовий блок, спрямований на придушення протестів.

“Історія людства не знає випадків, коли фашистські тоталітарні режими, такі як гітлерівський чи сталінський, зносилися внаслідок внутрішніх протестів. Випадків нема. Силовиків, які мають придушувати народні протести, у РФ багато. Їх у рази більше за російську армію, яка воює в Україні. Путінський режим готовий піти на фізичне знищення будь-якої кількості протестувальників — це очевидно”, — каже він.

Соціолог вважає, що в ситуації, що склалася, саме силовиків Кремль може зробити крайніми. А от якщо силовий блок перестане підкорятися та відмовиться душити народні протести, то перемогти путінський режим шанс є.

“У якийсь момент вони (силовики — ред.) перестануть підтримувати путінський режим. Тоді можливі серйозні виступи протестувальників. Режим приречений”, — резюмував Ігор Яковенко.

Читайте також: Військових, політичних, економічних втрат зазнає РФ — огляд перших наслідків мобілізації (ВІДЕО)

Нагадаємо, посол США в Україні (2006-2009) Вільям Тейлор вважає, що оголошена президентом Путіним мобілізація не змінить перебіг війни найближчими місяцями. Сам факт оголошення мобілізації говорить про те, що у російській армії не вистачає солдатів. Але навіть якщо вдасться зібрати ті ж 300 тис. резервістів, їх потрібно не лише екіпірувати, забезпечити зброєю, а й навчити поводитися з нею. А на це можуть піти місяці. А Збройні сили України навпаки ефективно використовують нинішню слабкість російської армії.

Читайте також: Путін неправильно зрозумів українців, президента Зеленського та американців: інтерв’ю з експослом США в Україні Тейлором

Прямий ефір