Це випуск #22 щотижневого інформаційного дайджесту для жителів прифронтових територій України від телеканалу FREEДOM. З нього ви дізнаєтесь:
- окупанти відновили штурм Вугледара — ситуація на фронті;
- найголовніше зі звернень президента України;
- генсекретар НАТО відвідав Україну;
- “Рамштайн-11” щодо військової підтримки України;
- заборонена на стягнення боргу за житлово-комунальні послуги;
- розширені виплати грошової допомоги евакуйованим із небезпечних регіонів;
- українське ТБ та радіо для мешканців прифронтових територій Донеччини;
- батьки можуть оформити закордонний паспорт для дитини;
- як онлайн перевірити стан готовності документів;
- які документи дозволено, а які заборонено відправляти за кордон поштою.
Представляємо зведення основних подій минулого тижня станом на 426-й день війни (25.04.2023).
Визволення України
На Донеччині російські окупанти намагаються вирівняти лінію фронту, а для цього їм треба повністю взяти під контроль Бахмут, Мар’їнку та Авдіївку. Тому, попри величезні втрати, війська РФ із запеклістю б’ються за ці три міста. Також відновили атаки на Вугледарському напрямку.
Наразі ведення контратак ЗСУ на Донбасі ускладнює те, що сильні дощі розмили ґрунтові дороги.
На території України сьогодні перебуває велике формування противника — загалом 370 тис. російських військових. Саме цим обумовлена інтенсивність бойових дій, яка потребує відповідного озброєння та кількості снарядів.
На Бахмутському напрямку російські війська хочуть просунутися до траси на захід від Бахмута, але їм не вдається оточити місто. У цьому районі щодобові втрати росіян становлять до 500 вбитими і до 900 пораненими.
Окупанти відновили штурми Вугледара. Масованих атак на місто не було після розгрому наприкінці лютого на цьому напрямку елітної російської 155-ї бригади. Тоді війська РФ втратили понад 100 одиниць бронетехніки.
На відміну від Бахмута, де “вагнерівці” штурмують місто “м’ясними хвилями”, під Вугледаром росіяни задіяли регулярну армію, що діє за правилами ведення бойових дій радянського зразка: артпідготовка, авіаобстріл, потім шикуються в бойові порядки на техніці (з танками, з БМП, БТР) та йдуть уперед.
Бойові позиції сторін у районі Вугледара розташовані вдало для українців: росіяни ландшафтно — внизу, ЗСУ — вгорі.
Крім військовослужбовців ЗСУ в місті залишаються близько 300 місцевих жителів (до великої війни — 15 тис. осіб). У Вугледарі відсутня електрика, газо- і водопостачання. Українські волонтери продовжують приїжджати в місто, забезпечуючи жителів усім необхідним і пропонуючи евакуюватися.
Репортажі телеканалу FREEДОМ з прифронтових регіонів за тиждень:
- Нічний обстріл Слов’янська: наслідки показали журналісти FREEДОМ (ВІДЕО)
- Схрони в колишніх місцях дислокації солдатів РФ, заряджені ВОГи у мирних містах: як працюють кінологи на Донеччині (ВІДЕО)
- Іноземні інструктори навчають ЗСУ на Донбасі тактиці та медицині — репортаж із полігону (ВІДЕО)
- “Чекаємо та віримо — все буде добре”: звільнений Херсон — під обстрілами росіян (ВІДЕО)
- Запорізький ботсад за час війни перетворився на зоопритулок (ВІДЕО)
- Спілкування, навчання та підтримка: у Запоріжжі допомагають адаптуватися переселенцям (ВІДЕО)
Бойові втрати противника
Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 до 24.04.2023 орієнтовно становлять:
- особовий склад — близько 187 080 осіб ліквідовано (+4 420 за тиждень);
- танки — 3 683 (+23);
- бойові броньовані машини — 7 139 (+52);
- артилерійські системи — 2 849 (+45);
- реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) — 539 (+1);
- засоби ППО — 289 (+4);
- літаки — 308 (+0);
- гелікоптери — 294 (+1);
- БпЛА — 2 413 (+66);
- крилаті ракети — 911 (+0);
- кораблі, катери — 18 (+0);
- автомобільна техніка та автоцистерни — 5 753 (+81);
- спеціальна техніка — 339 (+11).
Звернення президента України
Найголовніше зі звернень президента України Володимира Зеленського протягом тижня:
- 17 та 21 квітня — засідання Ставки [верховного головнокомандувача ЗСУ]. Передова — дії наших Сил оборони, те, що вдається, і те, чого маємо досягнути. Активно готуємо нові бригади та підрозділи, які ще проявлять себе на фронті. Окремо — постачання боєприпасів для наших воїнів, і не лише постачання, але й усе те, що стосується виробництва — і державою, і приватними компаніями. Найжорсткіші місця передової — Марʼїнка та Бахмут, Авдіївка, Лиманський напрямок. Саме там найзапекліше.
- 18 квітня — вранці був на Донеччині, у нашій Авдіївці. Важко бачити те, що російські терористи зробили з цим містом… І шана кожному нашому воїну, усім українцям і українкам, які вже 419 днів і 9 років стримують і поступово знищують це російське зло… Завершуємо цей день у Полтаві. І на Донеччині, і у Полтаві відвідав шпиталі.
- 19 квітня — був на Волині, у наших прикордонників, на межі, зокрема, з Білоруссю. Облаштування кордону, захист, розвиток прикордонної території — багато питань. Волинь демонструє справжню міцність, і це відчувається в тому, як регіон посилює безпеку всієї держави. Вручив нагороди нашим воїнам-прикордонникам.
- 20 квітня — переговори у Києві з очільником НАТО Єнсом Столтенбергом. Захист України. Захист усього міжнародного порядку, заснованого на правилах. Захист життя. Готуємося до наших активних дій на фронті — вони неминучі.
- 20 квітня — в Києві відбувся Міжнародний саміт міст та регіонів. Новий формат співпраці нашої держави з партнерами. Щоб активніше залучати іноземних партнерів до відбудови в нашій державі, до розвитку економіки, інфраструктури в наших громадах. Понад 100 учасників майже із 40 країн. (Детальніше — Шефство над областями та співпраця між громадами: Міжнародний саміт міст і регіонів в огляді експертів).
- 20 квітня зустрівся з мером Парижа пані Анн Ідальго. Мав честь вручити їй спеціальну відзнаку України для столиці Франції, відзнаку міста-рятівника. Париж став одним із найбільших центрів сили для України у Європі — в усіх сенсах. Хочу особливо відзначити допомогу в захисті нашої енергетики. Саме у столиці Франції відбулась конференція формату, як її назвали, “енергетичний Рамштайн”. Париж акумулював для України вагому підтримку обладнанням для енергетики, надає соціальну та гуманітарну підтримку.
- Пані мер Парижа ще раз підтвердила, що не бачить місця для представників держави-агресора [на Олімпіаді-2024] в Парижі, поки триває агресія. Це чіткий, важливий сигнал. Було б добре, щоб саме такі сигнали чули в Міжнародному олімпійському комітеті, де поки що, на жаль, особиста вигода окремих бюрократів домінує над олімпійськими принципами.
- 470 дітей загинули від початку агресії Росії. І це лише те, що ми можемо підтвердити офіційно.
- Ми бачимо на супутникових знімках, знаємо з агентурних джерел, що коїться на території, яка поки що окупована Росією: наскільки там зросла площа кладовищ, скільки там зʼявилося стихійних поховань. Десятки тисяч могил! Тих українців, які були вбиті, коли наступала російська армія, і тих, хто загинув за час окупації. Усі ці люди могли б бути живі, якби Росія не почала цю війну!
- Російські окупанти зруйнували на нашій землі 256 церков.
- Почалася глобальна обмежувальна робота щодо російської атомної галузі. Будь-яка енергетика для Кремля — це зброя. Атомна енергетика для них — це також зброя. І саме це, до речі, відбувається на Запорізькій атомній станції, яку Росія використовує саме як зброю для шантажу світу. Для шантажу катастрофою. І добре, що Британія, Америка, Франція, Японія, Канада утворили альянс, який має прибрати з глобального ринку атомну галузь держави-терориста.
- Хочу подякувати за підсумками цього тижня США й Канаді за нові пакети військової підтримки для наших воїнів. Нідерланди — дякую за посилення ППО й за спільне з Данією рішення щодо танків. Дякую Німеччині — є нові кроки, які забезпечать більше миру в нашому небі, і… можуть бути нові кроки, які принесуть більше миру нашій землі. Дякую Естонії, Фінляндії за нові оборонні пакети. Дякую Словаччині за авіацію. Дякую Швейцарії за нові санкційні кроки проти російських терористів.
- Готуємось до саміту НАТО у Вільнюсі, який запланований на літо цього року, але його зміст опрацьовується вже зараз. Ані більшість українців, ані більшість європейців, ані більшість жителів усього простору НАТО не зрозуміють лідерів Альянсу, якщо на цьому саміті у Вільнюсі не прозвучить заслужене політичне запрошення для України до Альянсу. Україна все зробила для того, щоб наша заявка була задоволена.
Столтенберг у Києві
20 квітня до Києва вперше з початку російського повномасштабного вторгнення прибув генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Візит глави Північноатлантичного альянсу до України напередодні зустрічі у форматі “Рамштайн” і майбутнього літнього саміту НАТО у Вільнюсі став вельми знаковою подією.
Столтенберг зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським. Під час зустрічі було порушено чотири основні питання:
- засідання групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, яка відбулася на наступний день, 21 квітня;
- стимулювання партнерів України щодо поставок деяких видів зброї;
- підготовка до саміту НАТО у Вільнюсі, на який запрошено Україну;
- гарантії безпеки для України на шляху до Альянсу.
Столтенберг запевнив, що місце України — в НАТО, і партнери в принципі погодилися на це, хоча спочатку Київ має перемогти у війні.
За підсумками переговорів Володимир Зеленський заявив, що трактує візит Єнса Столтенберга як знак того, що НАТО готовий розпочинати нову главу у відносинах з Україною.
Читайте також: Візит Столтенберга до Києва: підсумки для України та Росії — розбір експертів
“Рамштайн-11”
21 квітня на авіабазі “Рамштайн” у Німеччині відбулося 11-те засідання Контактної групи щодо оборони України. Воно було у певному плані підсумковим, адже формат “Рамштайн” існує вже рік.
Союзники насамперед зосередилися на посиленні ППО для України — додаткові комплекси ППО та боєприпаси до них. Акцент саме на наземні системи. Як наголосив очільник Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі, “щодо надання винищувачів F-16 — це політичне питання і вирішувати його буде політичне керівництво”.
За підсумками “Рамштайну” було заявлено, що США разом із союзниками розробляють пакет допомоги згідно нагальних потреб України. Чіткі обсяги та види озброєння поки невідомі, але є дані по окремих країнах, що вже оголосили про допомогу Києву:
- 155-мм артилерійські боєприпаси (Естонія, США);
- 105-мм артилерійські боєприпаси (США);
- паливо (3,3 млн л, Канада);
- патрони до стрілецької зброї (9 млн — США, кількість невідома — Естонія);
- бронебійні снаряди (США);
- протитанкові міни (США);
- радіостанції для танків Leopard 2 (16 шт., Канада);
- авіаційні боєприпаси (США);
- ракети HIMARS (США);
- снайперські гвинтівки Prairie Gun Works (40 шт., Канада);
- прилади нічного бачення (Естонія);
- ракети для ПТРК та гранатометів (США);
- автомобілі матеріально-технічного забезпечення, запчастини (США);
- модульні мости для форсування водних перешкод (Канада);
- медичні аптечки (Канада);
- нова система оповіщення про ворожі ракети, розроблена спеціально для України (Ізраїль);
- безпілотники (Ізраїль).
Крім того, Латвія передасть Україні всі наявні в країні переносні зенітно-ракетні комплекси Stinger (“Стінгер”).
На полях “Рамштайну” відбулася зустріч “танкової коаліції”, на якій обговорили наступне:
- у Польщі створять центр технічного обслуговування танків Leopard для України;
- до травня США доставлять до Німеччини танки Abrams M1A1 SA, на яких навчатимуть 250 українських військових. Навчання триватиме 2,5 місяця;
- завдяки постачанню Україні танків Leopard вдалося створити 9 механізованих бригад, що має посилити ЗСУ на полі бою.
Читайте також: “Рамштайн-11”: підсумки засідання Контактної групи щодо підтримки України обговорюємо з експертами
Заборгованість за “комуналку”
Заборонено стягувати заборгованість за житлово-комунальні послуги на територіях бойових дій або тимчасово окупованих територіях. Йдеться про заборгованість, утворену після 24 лютого 2022 року. Відповідну постанову ухвалив уряд 21 квітня.
Постанова стосується осіб, які були змушені покинути свої домівки й евакуювалися у більш безпечні регіони.
Споживачі мають надати постачальнику комунальних послуг або управителю багатоквартирного будинку документи, що підтверджують їхню відсутність у будинку. Це, насамперед:
- довідка внутрішньо переміщеної особи (ВПО);
- документ про тимчасовий прихисток в іншій державі;
- документи з роботи, щодо лікування, навчання, проходження військової служби.
Крім того, постановою врегульовано питання безперебійного надання житлово-комунальних послуг у приміщеннях державної, комунальної та приватної власності, які використовуються для розміщення внутрішньо переміщених осіб.
Нове у виплатах евакуйованим
Удосконалено механізм виплати грошової допомоги евакуйованим із небезпечних регіонів. 18 квітня уряд підтримав зміни до відповідної постанови Кабінету міністрів України № 1195.
Наразі грошові виплати зможуть отримувати як люди, які виїжджають евакуаційними потягами, так і ті, хто виїжджають спеціальними евакуаційними автобусами.
Повідомляти про евакуацію слід завчасно до органів місцевої влади. Щоб вони змогли передати обласній військовій адміністрації списки та категорії осіб, які евакуюються.
Люди гарантовано отримають одноразову фінансову допомогу в розмірі:
- 2 000 грн на дорослого;
- 2 000 грн на дітей віком до 18 років та осіб з інвалідністю.
При отриманні коштів обов’язково необхідно пред’явити:
- документ, що посвідчує особу;
- ідентифікаційний код;
- свідоцтво про народження дитини;
- для осіб з інвалідністю — відповідний підтверджуючий документ.
З питань евакуації й отримання грошової допомоги від держави можна звернутися на “гарячу лінію” кризового реагування: 15-48 або на “гарячу лінію” Уповноваженого з питань внутрішньо переміщених осіб (ВПО) за номером: (066) 813-62-39.
Українське ТБ та радіо біля лінії фронту
Мешканці прифронтових територій Донеччини можуть дивитися українське телебачення та слухати радіо.
Сигнал телебачення T2 надходить від передавальних станцій у Краматорську (радіус дії — 40 км), Костянтинівці (25 км) та Покровську (радіус 30 км).
У радіусі 50 км від Краматорська можна слухати радіостанції на частотах:
- “Українське радіо” (102,2 МГц),
- “Армія ФМ” (89 МГц),
- “Громадське радіо” (90,9 МГц),
- “Можливість” (87,5 МГц),
- “Голос Донбасу” (90,4 МГц).
Також у містах Бахмут, Соледар, Торецьк, Часів Яр, Костянтинівка мовлять “Армія ФМ” (102,4 МГц), “Українське радіо” (98,6 МГц), та “Промінь” (103,1 МГц).
У Покровську і прилеглих районах у радіусі 30 км можна приймати сигнали радіостанцій “Армія ФМ” (101,4 МГц), “Люкс FM” (92,5 МГц), та “Можливість” (103,7 МГц).
Закордонний паспорт для дитини
В Україні понад 10 місяців діє експериментальний проєкт щодо одночасного оформлення паспорта громадянина України та паспорта для виїзду за кордон.
Державна міграційна служба розширила цей проєкт: крім одночасного оформлення ID-картки та закордонного паспорта особам, яким понад 14 років, в Україні будуть одночасно оформлювати закордонні паспорти також їхнім дітям віком до 14 років.
Такі зміни були ухвалені 7 березня на засіданні Кабінету міністрів України. Вони набирають чинності через 35 днів з дня опублікування — тобто з середини квітня.
За одне відвідування один із батьків може одночасно оформити не тільки ID-картку та/або закордонний паспорт для себе, але й закордонний паспорт своїй дитині/дітям до 14 років.
Звернутися за такою послугою для дитини може один з батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників або інших законних представників дитини. Їм потрібно подати заяву та відповідні документи до підрозділу ДМС, центру обслуговування “Паспортний сервіс” або в ЦНАП.
Звертаємо увагу! Якщо дитині, якій оформлюють закордонний паспорт, виповнилося 12 років, її присутність під час подання документів є обов’язковою.
Онлайн-перевірка стану готовності документів
Українці, які подали заяву на оформлення ID-картки чи закордонного паспорта, можуть перевірити готовність своїх документів без відвідин підрозділів ДМС.
Для цього достатньо скористатися онлайн-сервісом “Перевірка стану оформлення документів“.
За допомогою сервісу можна перевірити стан оформлення таких документів:
- паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
- ID-картка, посвідка на тимчасове проживання;
- посвідка на постійне проживання;
- дозвіл на імміграцію в Україну;
- продовження строку перебування в Україні.
Щоб перевірити стан оформлення зазначених вище документів в онлайн-сервісі, замовник має виконати такі кроки:
- вибрати тип документа, стан виготовлення якого потрібно перевірити;
- вказати, для кого виготовляється паспорт;
- ввести дані документа, на підставі якого здійснювалось оформлення;
- ввести серію (за наявності) та номер цього документа;
- дочекатися інформації стосовно готовності документа.
При введенні серії та номера документа необхідно враховувати таке:
- серія паспорта у формі книжечки вводиться великими українськими літерами, а свідоцтва про народження — як зазначено у самому документі;
- якщо серія свідоцтва про народження починається з 1 або І, у базі може бути один із трьох варіантів написання: цифра 1, українська літера І, латинська літера I залежно від того, яку з них оператор ввів під час оформлення;
- серію та номер документа іноземця або особи без громадянства вводять без розділових знаків: крапки, коми, тире.
Важливо! Готовність документа можна перевірити вже з наступного дня після подання заяви до територіального підрозділу ДМС.
Документи за кордон поштою
У зв’язку з воєнним станом держава розширила перелік документів, які українці можуть надіслати за кордон поштою.
Дозволено пересилати:
- внутрішній паспорт (паспорт громадянина України);
- паспорт для виїзду за кордон (закордонпаспорт);
- посвідчення особи щодо повернення в Україну.
Заборонено пересилати:
- дозволи на право носіння зброї;
- трудові книжки;
- військові квитки;
- посвідчення особи.
У разі виявлення заборонених речей поштовий оператор повертає пакунок відправнику або ж його вилучають.
Перелік предметів, заборонених до пересилання в якусь певну країну, можно подивитися на сайті “Укрпошти” за посиланням.
Попередні випуски дайджесту
В попередніх випусках дайджесту “Україна своїх підтримує” зокрема йшлося про:
Випуск # 1 від 15.11.2022:
- оплата комунальних послуг на період дії воєнного стану;
- державний інтернет-магазин “ДроваЄ“, де можна придбати дрова онлайн;
- евакуація з небезпечних регіонів;
- як отримати статус ВПО та грошову допомогу, переваги від реєстрації як ВПО.
Випуск # 2 від 22.11.2022:
- грошова допомога мешканцям деокупованих територій;
- як повідомити про вибухонебезпечні предмети, дії ворога та зрадників через чатбот “єВорог”.
Випуск # 3 від 29.11.2022:
- Росію визнали державою-терористом — які наслідки;
- що таке “Пункти незламності”, як їх знайти та чим там можуть допомогти;
- як отримати безкоштовні дрова;
- “довідку про прописку” (витяг про місце проживання) можна зробити в застосунку “Дія”;
- 10 онлайн-помічників для переселенців.
Випуск # 4 від 06.12.2022:
- як з грудня змінився розмір соціальних виплат та пенсій;
- як отримати грошову допомогу від міжнародних організацій;
- алгоритм дій, якщо рідні потрапили до ворожого полону.
Випуск # 5 від 13.12.2022:
- як перевірити розмір житлової субсидії онлайн;
- як зареєструвати новонароджених із небезпечних територій;
- якщо людина зникла безвісти під час війни — алгоритм дій;
- офіційні Telegram-канали обласних військових адміністрацій.
Випуск # 6 від 20.12.2022:
- куди звертатися для здійснення евакуації;
- як евакуювати маломобільну особу;
- про нові послуги у “Дії” для ВПО.
Випуск # 7 від 27.12.2022:
- скільки мільярдів доларів запланували для України союзники на 2023 рік;
- про платформи з пошуку безоплатного житла при евакуації;
- хороші новини щодо перевірок переселенців та надання грошової допомоги ВПО.
Випуск # 8 від 03.01.2023:
- союзники допомагатимуть Україні до перемоги й після;
- автоматичне нарахування соціальної допомоги від держави.
Випуск # 9 від 10.01.2023:
- кеш-допомога жителям деокупованих територій;
- грошова держдопомога евакуйованим; якщо затримують виплати — куди звертатись;
- виплати тим, хто евакуюється потягами;
- новий евакуаційний потяг з Донеччини;
- отримання пенсій, субсидій, соцвиплат після евакуації;
- як переселенцям оформити житлову субсидію;
- де зняти готівку під час блекауту;
- як отримати LED-лампи;
- збільшення розміру компенсації за програмою “Муніципальна няня”;
- нові номери телефонів з питань полонених.
Випуск # 10 від 24.01.2023:
- розклад евакуаційних потягів;
- немає зв’язку, а потрібен лікар — що робити;
- заміна ламп на LED — старт програми;
- як відновити пенсійне посвідчення;
- безкоштовна психологічна допомога ВПО.
Випуск # 11 від 31.01.2023:
- Україна отримає понад 330 танків;
- “Укрпошта” надає посилки без документів;
- безкоштовні сервіси психологічної допомоги під час війни;
- як переселенцям отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності;
- як депортованим українцям оформити посвідчення на повернення до України;
- як оформити опікунство над дитиною під час війни (“тимчасове влаштування”);
- якщо людина не виходить на зв’язок — що робити;
- сервіси з пошуку зниклих безвісти;
- як передати право керування авто через “Дію”.
Випуск # 12 від 07.02.2023:
- новий пакет військової допомоги від США та переваги далекобійних ракет GLSDB;
- як долучитися до штурмових бригад зі звільнення окупованих територій;
- не тільки переселенці: хто має право на виплати ВПО;
- онлайн-послуги для ВПО;
- сервіси щодо відключення світла;
- онлайн-застосунки для дітей в умовах війни.
Випуск # 13 від 14.02.2023:
- майно знищено чи пошкоджене — що робити з кредитом;
- як відновити пенсію після деокупації;
- дітям не місце в районах бойових дій — як евакуюватися;
- консультації щодо довідки ВПО — контакти “гарячих ліній”;
- все про мінну безпеку — на одному сайті;
- інформаційна безпека — рекомендації для близьких полонених;
- грошова допомога на лікування для херсонців.
Випуск # 14 від 21.02.2023:
- пенсії проіндексують на 20%;
- які соцвиплати продовжуються автоматично, а які треба переоформлювати;
- оновлено Перелік територій, який впливає на виплати переселенцям;
- наразі субсидії на житлово-комунальні послуги — тільки грошима;
- як правильно зафіксувати руйнування житла для заяви на компенсацію збитків;
- корисний застосунок про стан безпеки ваших близьких;
- як відновити паспорт під час воєнного стану.
Випуск # 15 від 28.02.2023:
- річниця початку повномасштабної війни;
- новий пакет військової допомоги від США;
- безкоштовна евакуація з небезпечних і прифронтових регіонів;
- пенсії родинам зниклих безвісти;
- сервіси з вивчення української мови.
Випуск # 16 від 07.03.2023:
- Україна — у 20-ці найвпливовіших країн світу;
- грошова допомога від Норвезької ради;
- безкоштовне розміщення переселенців — контакти за регіонами;
- якщо затримують виплати ВПО — причини та що робити;
- обов’язкова евакуація із Куп’янського району;
- безкоштовне протезування;
- новинки “Дії”: витяг про місце проживання дитини та заява на шлюб.
Випуск # 17 від 21.03.2023:
- Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна;
- звільнені керівники трьох областей;
- грошова допомога від Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН);
- примусова евакуація дітей із зон активних бойових дій;
- графіки безоплатних евакуаційних потягів;
- програма “Доступні ліки” під час війни;
- де наразі зробити щеплення від COVID;
- зникло покриття вашого мобільного оператора — як підключитися до іншого.
Випуск # 18 від 28.03.2023
- мільйон боєприпасів від ЄС;
- перші винищувачі від країн НАТО;
- ціна на електроенергію залишиться незмінною;
- новий потяг “Львів — Краматорськ”;
- евакуація з дітьми: про що варто пам’ятати батькам;
- єдиний онлайн-майданчик для допомоги українцям;
- безкоштовна психологічна допомога;
- як захистити платіжну картку від шахраїв.
Випуск # 19 від 04.04.2023:
- рекордний кредит Україні від МВФ;
- підсумки індексації пенсій;
- ліки за електронним рецептом;
- мінна безпека для дітей;
- оформлення житлової субсидії онлайн;
- ваучери на навчання для переселенців та звільнених з полону;
- що робити з документами при зміні назв населеного пункту, вулиці;
- як зберегти заряд акумулятора на телефоні.
Випуск # 20 від 11.04.2023:
- Володимир Зеленський відвідав Польщу — головне;
- Фінляндія стала 31-м членом НАТО;
- як оформити пенсію за допомогою “Дія.Підпису”;
- грошова допомога при евакуації потягом;
- на Донеччині оголошено примусову евакуацію дітей;
- якщо затримують виплати ВПО;
- як поводитися під час проходження блокпостів;
- грантова допомога бізнесу в прифронтових областях;
- платформа для безкоштовної допомоги переселенцям;
- інтерактивна мапа для українців, які шукають прихисток за кордоном;
- безоплатна правова допомога звільненим з полону та сім’ям тих, хто ще в неволі;
- жителі Луганщини можуть повідомляти про воєнні злочини Росії через чатбот.
Випуск # 21 від 18.04.2023:
- виплати для родичів зниклих безвісти військовослужбовців;
- оформлення пенсій для громадян на прифронтових територіях — нове у законодавстві;
- власники знищеного або пошкодженого майна звільняються від податку на нерухомість;
- спрощення реєстрації місця проживання дітей-переселенців;
- евакуаційний потяг із Донеччини відтепер прибуватиме на Житомирщину;
- мешканців Донеччини закликають утриматись від передчасного повернення додому;
- центри допомоги врятованим — контакти.
Тримаємося разом! Віримо у ЗСУ та перемогу України!