“Чекаємо та віримо — все буде добре”: звільнений Херсон — під обстрілами росіян (ВІДЕО)

На вулицях Херсона. Фото: facebook.com/ivan.antypenko

Херсон перебуває під регулярними обстрілами російської армії вже понад пів року. Тільки вчора, 15 квітня, військові РФ випустили по звільненій українською армією території правобережжя області понад 400 снарядів. Противник цілився в житлові квартали, пошкоджено територію школи. Про те, як живе прифронтовий Херсон, — у матеріалі FREEДОМ.

Щодня в Херсоні фіксують щонайменше по п’ять ударів. Російські окупанти використовують артилерію, танки та міномети. На вулиці люди намагаються виходити тільки в першій половині дня. 

На місцевому ринку більшість кіосків і павільйонів закриті, але торгівля є. Працюють невеликі крамнички і торгують з рук. 

“Дві рибки, три рибки. Перед святом і 5 буває продам. Стріляють, убивають людей. Я живу в Таврійському мікрорайоні, недалеко місяці два тому двоє чоловіків біля будинку йшли. Вибух “Града”. Одному голову знесло, другому… Два трупи, одним словом. Разом ішли додому”, — розповів місцевий житель Петро. 

Напередодні Великодніх свят торгівля йде не дуже добре, розповідають продавці. Пояснюють — багато хто намагається економити. 

“Пенсії маленькі. Грошей мало у людей. Роботи теж у людей немає”, — каже мешканка Херсона Наталя. 

Продавець Лілія розповіла, що досі намагається розпродати російські товари, які залишилися на складах після окупації. Їх віддають за максимально низькими цінами, щоб швидше позбутися. Коли росіяни ще були в Херсоні, жінка торгувала ягодами зі свого городу.    

“При росіянах я жила на дачі. Тому в мене там усе дачне. Через пости проходила, приносила чорну смородину, вирощую багато. Хочу швидше, щоб звільнили лівий берег. На дачу хочу. У мене там господарство, квіти, смородина, аґрус”, — поділилася Лілія. 

Місцевий житель Михайло з дружиною вирощує квіти на продаж. Під час окупації пара перебувала в Музиківці, село за 16 км від Херсона. Михайло згадує, як доводилося ховати від росіян усю українську символіку і зайвий раз не виходити з дому. 

“Я служив у Красноярську, 1980-1982. Ми познайомилися з дружиною, я її сюди привіз в Україну. І ось вона живе тут із 1983 року. Тут у нас діти, тут у нас онуки. І з її рідними всі зв’язки порвали”, — розповів Михайло. 

Росіяни не усвідомили Другу світову війну, вважає він.

“Фашизм, нацизм. Вони не розуміють різниці. І зараз перетворилися на тих самих нацистів”, — зазначив чоловік. 

Паски та домашні солодощі в Херсоні продає Марина з доньками. Частину виручки передають українській армії. 

“В інтернеті дивляться, що дітки на щось збирають. Ну, і кажуть: а що нам потрібно продати, щоб допомогти армії? Наробили горішків солодких — на ЗСУ. А пасочки — на свої забаганки”, — зазначила Марина. 

На Великодні свята в усій Херсонській області були введені обмеження. Людей попросили скоротити візити до храмів і не відвідувати в поминальні дні кладовища.

Також у місті діє заборона на масові скупчення людей. При цьому самі херсонці кажуть — сотні людей шикуються в черги по гуманітарну допомогу щодня. 

Найчастіше під обстріли російської армії потрапляють прибережні райони міста. Звідти до позицій російських військових менше кілометра. Щодня місцеві ліквідовують наслідки обстрілів. 

Наразі в Херсоні залишається близько 50 тисяч мешканців. Це п’ята частина від тієї кількості мирних жителів, які тут були до повномасштабного вторгнення Росії. Люди кажуть, що їхати не будуть. 

“Це рідне місто. Не хочеться їхати. Не можу пояснити, що тримає. Просто місто рідне”, — поділилася місцева жителька Альона.

Незважаючи на постійні обстріли, Херсон намагається жити звичайним життям. Крім ринку, тут відкриті магазини, курсує громадський транспорт. Проте обласна влада закликає жителів не ризикувати своїм життям і все ж виїхати у більш безпечні регіони.

Читайте також: Звірства росіян в окупованому Херсоні: нові свідчення оприлюднили правозахисники (ВІДЕО)

Нагадаємо, Служба безпеки України проводить розслідування щодо всіх відомих фактів злочинних дій окупантів стосовно мешканців Херсона та області.

Прямий ефір