Іноземні інструктори навчають ЗСУ на Донбасі тактиці та медицині — репортаж із полігону (ВІДЕО)

Скріншот: uatv.ua

На полігонах у Донецькій області щодня проходить бойове злагодження мобілізованих військовослужбовців Збройних сил України. Практично щодня — за будь-яких погодних умов — новобранці відточують тактики ведення штурмових дій та оборони. Допомагають їм у цьому іноземні інструктори, повідомляє FREEДОМ.

“Я служив у морській піхоті. Тут, щоб допомогти з тактикою піхоти, навчити працювати з кулеметом. Деякі підрозділи починають одержувати автоматичну зброю типу М-49. Повільно, але одержують. У вас досить непогана тактика атаки за допомогою кулеметного вогню”, — каже колишній морпіх, інструктор зі США Стен.

За плечима у морпіха — досвід Афганістану та Іраку. Він упевнений: кожна війна має свої особливості, проте володіння зброєю є важливим чинником у будь-якій із них.

“Я не люблю порівнювати ці війни, тому що війна є війною, і тут немає правил. Ви можете сказати, що я міг би навчити вас боротися певним чином, але це не діятиме належним чином. Я намагаюся показати їм, як зберегти бойовий дух, як дихати, як сконцентруватись. А це те, що їм потрібне, тому що зброя — це інструмент, без правильного мислення зброя не спрацює”, — пояснює американський інструктор.

Як інструктор Стен перебуває в Україні вже близько року. Розповідає, що приїхати сюди його мотивували друзі.

“У мене вдома багато друзів-українців, і вони знали, що я служу у морській піхоті США. Вони мені сказали: “О, ти знаєш, ти досить класний у своїй професії”. На той момент я вже був у запасі, але займався інструктажем. Через деякий час я взяв усе до уваги, зібрав речі, приїхав сюди, і мені пощастило зустріти тут пару людей. Команда була зібрана, і ми познайомилися з підрозділом, де я зараз перебуваю, і ми почали тренуватися без перерви”, — розповів Стен.

Військовослужбовець із позивним “Тернопіль” — мобілізований боєць української армії. Каже, що такі навчання дуже корисні за відсутності бойового досвіду.

“Допомагають навчання, чесно скажу вам. Трохи навчаюсь тут, плюс — у бою, це знадобиться, 100%. Найважче навчитися кидати гранати, бо боюся, якщо чесно сказати. Але страх треба перебороти”, — каже військовослужбовець ЗСУ із позивним “Тернопіль”.

Невіддільна частина навчань — медицина. За неї відповідає інструктор зі Швеції Олівер. Його завдання — навчити новобранців надання першої допомоги собі та побратимам.

“Є певна процедура: під час бою, коли триває стрілецький бій, на жаль, крім самого себе, воїну ніхто не допоможе. А вже коли бій закінчиться, стрілецький бій, тоді є можливість йому допомогти. І зараз саме цьому навчають, щоб під час штурмового бою, коли йде контакт із противником і ніхто не допоможе, військовослужбовець міг допомогти самому собі”, — пояснює інструктор зі Швеції Олівер.

Боєць із позивним “Борні” нещодавно отримав уламкове поранення в руку. Чоловік на фронті з 2014 року, уже проходив навчання за кордоном. Йому є що розповісти новобранцям.

“У Британії я навчався роботи з MLRS-системами, такі розвідустановки, тарілки. Якщо росіяни випускають ракету, стоїть база HIMARS (“Хаймарс”), і тарілка обчислює протягом 30 секунд, звідки вихід, куди, в яке місце прилетить і за який час. За той момент треба передати координати артилерії, щоб вона вдарила, поки летить російська ракета. “Хаймарс” її випереджає, влучає у ціль, ми збираємось і йдемо. Отак має бути”, — розповідає військовослужбовець ЗСУ із позивним “Барні”.

Після навчання новобранці вирушать захищати українську землю на Торецькому напрямку.

Читайте також: Військовий резерв України готують найкращі інструктори провідних країн НАТО, — Череватий

Прямий ефір