Чи може Київ залишитися без електрики — ймовірність оцінили в ДТЕК

Дмитро Сахарук. Скріншот: uatv.ua

У Києві, на відміну від регіональних систем, є велика кількість систем введення електроенергії та генерації. І якщо раптом станеться черговий російський удар по таких системах, то теоретично можливе відімкнення в усьому місті, але така ймовірність низька. Про це сьогодні, 20 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук.

“У нас є регіони вже, де немає світла. Давайте візьмемо Херсон. Поки ми його не відновимо, скільки часу для цього потрібно — місяць, два тижні. Перші 29 населених пунктів, де живуть 7-8 тисяч споживачів, отримали світло ще цього тижня. Це північ Херсонської області. Так світло буде повертатися далі — Берислав, Херсон, але на це потрібно більше часу. Далі Харківська область, яка була деокупована ще на початку вересня, там деякі райони ще досі не мають світла, а в нас уже 20-те листопада. Тому що там важко забезпечити постачання туди електрики, потрібно відновити повністю зруйновані електромережі, чим ми зараз і займаємося. Чи може подібна ситуація статися, наприклад, у Києві? У Києві ймовірність така теоретична є, але ступінь цієї ймовірності низька”, — сказав він.

Виконавчий директор ДТЕК зазначив, що столиця в рази краще захищена системами протиповітряної оборони (ППО), а енергетики щодня дедалі потужніше зміцнюють системи.

“У Києві, на відміну від таких регіональних систем, велика кількість систем введення електроенергії в Київ, велика кількість генерації в Києві. Тому теоретично, звісно, можливий такий удар по всіх цих об’єктах, чомусь раптом не спрацює ППО і буде одночасне вимкнення світла в усьому місті. Вірогідна така історія? Теоретично так. Але я думаю, що цей ризик можна прийняти. У нас є ППО в Києві, яка поліпшується, і останні атаки показали, що вона працює набагато краще, ніж було раніше. Ми багато чого зробили зі зміцнення об’єктів, і в нас уже є відновлені об’єкти і ті, що відновлюються. Тому ситуація, коли в усьому Києві одночасно пропаде світло і не буде жодного джерела — теоретично і технічно це можливо, але я думаю, що цей відсоток низький”, — резюмував Дмитро Сахарук.

Читайте також: Удари РФ по цивільній інфраструктурі призводять лише до ще більшої єдності українців, — військовий експерт

Як повідомлялося раніше, успішний контрнаступ української армії, провали Росії на фронті та жорстка санкційна політика приводять Кремль у відчай. Тому там вирішили змінити тактику — влаштувати в Україні енергетичний колапс. Але, попри мільйонні витрати, обстріли критичної інфраструктури України не дають очікуваного Кремлем результату і тим паче переваги на фронті.

Прямий ефір