Удари РФ по цивільній інфраструктурі призводять лише до ще більшої єдності українців, — військовий експерт

Ілюстративне фото: rbc.ua

На Україну, дійсно, чекає складна зима, оскільки Росія не має намірів припиняти атаки цивільної інфраструктури, зокрема на енергооб’єкти. Про це сказав, коментуючи заяву голови Пентагону Ллойда Остіна на безпековому форумі в Галіфаксі, військовий експерт і волонтер Павло Нарожний в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Він наголосив, що насамперед ці труднощі ляжуть на плечі звичайних громадян, але не позначаться кардинально на ситуації на фронті.

“Якщо перейти до заяви Ллойда Остіна про жорстку зиму, звичайно ж, зима буде жорсткою, оскільки противник продовжуватиме атакувати інфраструктуру. Насамперед це ляже тягарем на плечі мирних людей. Очевидно, що окупанти не зупинять свої спроби знищити гідроелектростанції, теплоелектростанції, електричні магістралі, газовий видобуток тощо. Робитимуть усе, аби населення замерзло. На армію це ніяк не вплине, тому що вона автономна, не підключена до електричної мережі, топиться дровами. Їм не потрібна та чи інша теплоелектростанція. Тобто, на хід військових дій це жодним чином не вплине”, — вважає Нарожний.

Експерт наголошує, що в РФ очікували, що українські громадяни мало не на колінах поповзуть до Верховної Ради, до президента і вимагатимуть здаватися Росії.

“Але відбувається абсолютно протилежна ситуація. Населення консолідується у своєму бажанні перемогти ворога. Усі хто як можуть, так і допомагають армії: хто грошима, хто продуктами, хто плете сітки. Навіть діти малюють малюнки та підтримують українських захисників”, — резюмував Нарожний.

Він переконаний, що люди готові до труднощів та консолідовані як ніколи.

“Я не бачу навіть жодного натяку на те, щоб люди зараз, після всього, що відбувалося у ці дев’ять місяців, якось просили владу здаватися або боялися цих обстрілів. Тобто всі вже певним чином звикли до цього всього. Ось я спускаюся до свого бомбосховища, а там діти катаються на велосипедах, грають у поліцейських та злочинців. Ну, от якось так це у нас все відбувається”, — доповнив спікер.

Читайте також: Росармія має великі проблеми з обмундируванням перед початком зими, — військовий експерт (ВІДЕО)

Прямий ефір