Росія вирішила влаштувати в Україні енергетичний колапс, але ракетні атаки по інфраструктурі не дають ефекту на фронті (ВІДЕО)

Залишки знищених російських ракет. Фото: zsu.gov.ua

Успішний контрнаступ української армії, провали Росії на фронті та жорстка санкційна політика приводять Кремль у відчай. Тому там вирішили змінити тактику — влаштувати в Україні енергетичний колапс. Але, попри мільйонні витрати, обстріли критичної інфраструктури України не дають очікуваного Кремлем результату і тим паче переваги на фронті, повідомляє FREEДОМ.

Вартість 96 ракет, які Росія випустила по Україні 15 листопада, становить близько 900 млн дол. Системам ППО вдалося знешкодити 75 із них. Решта атакували критичну і цивільну інфраструктуру. Понад 10 млн українців залишилися без електрики, але енергетики змогли стабілізувати ситуацію.

“Усю ніч енергетики разом з обласною владою, Офісом президента, Кабміном працювали над тим, щоб стабілізувати ситуацію. Найпершим нашим завданням було фактично зшити систему. Ми це зробили, стабілізували, під’єднали всі області. І надалі під’єднували всередині областей споживачів. Найголовніше зараз завдання — вийти на той режим, в якому ми жили до цих масованих обстрілів, і далі вже стабілізовувати і відновлювати усю систему для того, щоб нормально переживати зиму”, — поінформував заступник керівника Офісу президента України Кирило Тимошенко.

Якщо ракетні атаки по критичній інфраструктурі України частково досягають цілей російського керівництва, то щодо успіхів на фронті так сказати не можна.

“Росія, на мій погляд, вичерпала майже всі аргументи на полі бою. І зазнаючи поразок на фронтах, Росія намагається компенсувати свої поразки шляхом атаки на цивільну інфраструктуру. Насамперед енергетичну інфраструктуру”, — каже директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

Щоб підтримати енергетичну систему України та знизити частоту відімкнення електрики, міжнародні партнери надали Україні понад 500 енергогенераторів. Додатково очікуються постачання обладнання для ремонту постраждалих об’єктів.

“Перебувають у дорозі трансформатори, необхідні для України. Перемикачі різні, системи релейного захисту, наскільки мені відомо”, — повідомив Омельченко.

Країни-партнери продовжують забезпечувати Україну і сучасними системами протиповітряної оборони (ППО). Очікується отримання модернізованого комплексу ППО Hawk (“Хоук”).

За даними американського Інституту вивчення війни (ISW), після масованого обстрілу української території 15 листопада Росія ще більше виснажила свій арсенал високоточної зброї.

“Наші системи ППО NASAMS уже працюють. Вони зі 100-відсотковим успіхом перехоплюють російські ракети, оскільки Кремль продовжує свої безжальні обстріли України, включно з атаками 15 листопада. У той час як Росія продовжує безжально атакувати цивільне населення України та енергетичну інфраструктуру, країни доброї волі продовжують підтримувати Україну. І жорстокість Росії тільки зміцнює нашу рішучість”, — заявив міністр оборони США Ллойд Остін під час сьомої зустрічі Контактної групи у форматі “Рамштайн”.

За даними Генерального штабу Збройних сил України, на фронті російська армія хоч і продовжує атакувати українські позиції, як і раніше, не досягає поставлених цілей. Так, унаслідок контратаки в селі Денежникове Луганської області втрати ворога становили близько 50 осіб загиблими і пораненими. Також підтверджено ліквідацію 8 окупантів і поранення 16 озброєних осіб у районі тимчасово окупованого міста Амвросіївка Донецької області.

Читайте також: Росія вже випустила понад 3 тис. ракет по території України — Ігнат розповів про успіхи української ППО

Нагадаємо, що країни-партнери продовжують надавати Україні підтримку в різних сферах. Лідери західних демократичних держав заявили, що планують виділити додаткові кошти на відновлення енергетичної інфраструктури та посилення оборонного комплексу України.

Прямий ефір